V mateřské skupině kývněte na beletrii. Poznámky ke čtení beletrie v první skupině mladších žáků, plán lekce beletrie (skupina mladších) k tématu
Světlana Volobueva
Čtení poznámek k lekci beletrie PROTI mladší skupina"Příběh "rukavice"
Shrnutí lekce o četbě beletrie v mladší skupině pohádky „Rukavice“.
Cílová: Formování zájmu a potřeby vnímání děl pohádkového žánru.
Průběh lekce:
Děti si hrají, učitel k nim přijde a ptá se:
Děti, dnes jsem byla na cestě do školky a cestou jsem našla tohle... Co je to (ukazuje mi rukavice)
Odpovědi dětí
Děti, na co nosíme palčáky? (odpovědi dětí). Přesně tak, po ruce. Proto se palčák může nazývat také palčák. Víte, kdo ztratil rukavice? (Ne). Sedneme si na židle, přečtu ti pohádku "Rukavice" a ty zjistíš, kdo o ně přišel.
Pojďme si spolu sednout do kruhu a dobře si popovídat,
O zajímavé pohádce, no, velmi zajímavé...
Čtení pohádky „Rukavice“ dětem. (se zobrazením na flanelgrafu)
Kdo ztratil rukavice? (dědeček)
Oh, ztrácíš rukavice (odpovídají děti)
Prstová gymnastika: „Rukavice“.
Máša si nasadila rukavice:
Oh, kam jdu?
Není tam žádný prst, je pryč,
Nedostal jsem se do svého malého domu.
Máša si sundala rukavice:
Podívej, našel jsem to!
Hledáte, hledáte, nenajdete,
Ahoj prsto, jak se máš?
Tolik zvířat rukavica pojme. Připomeňme si, kdo byl první. Myš, žába, zajíček, liška, top, medvěd. (vystavit zvířata na flanelgrafu)
Jaká je přezdívka myši? (škrábání myši)
Jak se ta žába jmenovala? (Skok)
Jak se ta liška jmenovala? (Sestra)
Jak se jmenoval top? (Šedý sud)
Jak se ten kanec jmenoval? (kanec - tesák)
Jak se medvěd jmenoval? (medvěd - otec)
Tak se rozhodli, všichni spolu žili šťastně.
Jen přátelská zvířata mohou žít spolu a nehádat se.
Vy spolu bydlíte ve školce? A nikdy se nehádáte? (Ne). Tak dobrá práce!
Publikace k tématu:
Shrnutí lekce o čtení beletrie „Kocour v botách“ Eresekter tobynda yimdastyrylan ou is-reketinі tehnologii kartys Bіlim.
Shrnutí integrované vzdělávací aktivity o četbě beletrie ve střední skupině „Tales of the Little Brownie“ Integrace oblastí. Vývoj řeči sociální a komunikační rozvoj, kognitivní vývoj, umělecké a estetické rozvoj.
Shrnutí vzdělávacích aktivit pro četbu beletrie v 1. juniorské skupině „V lese se narodil vánoční stromeček“ s prezentací Shrnutí vzdělávacích aktivit pro četbu beletrie v 1. mladší skupině „V lese se narodil vánoční stromeček“ s prezentací. Cíle: - představit.
Materiály a vybavení: promítací dům, uspořádání řeky. n. pece, mlýnek, košík, hračky kočka, slepice a kinder vejce (velké, koňské, klobouky.
Shrnutí lekce o četbě beletrie (s prvky TRIZ) Celé jméno: Yulia Aleksandrovna Nekrasova Funkce: Pedagog logopedická skupina(FFNR) Téma lekce: Čtení příběhu N. N. Nosova „Dreamers“.
Shrnutí lekce o četbě beletrie. Báseň E. Uspenského „Destruction“ (střední skupina) Cíle: -Seznámit děti s poezií jako literární žánr. Představte báseň E. Uspenského „Destruction“. -Naučte se naslouchat.
Dlouhodobé plánování četby beletrie ve druhé juniorské skupině září č. 1. Příběh Ya. Taitse „Kostka po kostce“ Rozvíjejte zájem o čtení a vyprávění u dospělých umělecká díla; přitahovat.
Souhrn vzdělávacích aktivit pro seznámení s beletrií na téma: „Návštěva pohádky“. K.I. Chukovsky "Kuře".
CÍL: Seznámit děti s literárním dílem K.I. Chukovského „Kuře“.
CÍLE: Naučit děti pozorně naslouchat obsahu pohádky „Kuře“ od K. Chukovského, pěstovat zájem a lásku ke čtení, naučit děti správně odpovídat na otázky učitele, vštěpovat dětem opatrný postoj ke knihám.
MATERIÁL: Kuřecí hračka, kuřátko, talíř se zrnky, kartonové figurky se suchým zipem na cavrogrop “Larchik” - kuře, kuřátko, černá kočka, kohout, žába, červi.
Organizační čas:
Na koberci uprostřed skupiny je kniha K. Chukovského „Kuře“
V.: Kluci, podívejte se co zajímavá kniha my máme.
Učitel a děti si prohlížejí obrázky a obálku knihy.
Otázka: O kom je tato kniha? (odpovědi dětí) Kluci, kdo nám přinesl knihu? (odpovědi dětí) Učitel ukazuje hračku kuře.
V.: Kluci, pozdravme našeho hosta. Proč jsi nechal knihu na zemi, nevíš, jak s knihami zacházet? (Učitel předstírá, že poslouchá kuře tak, že k ní nakloní hlavu.) Kuře říká, že to neví. Řekněme jí, jak zacházet s knihami. Lze je hodit na podlahu? Lze je roztrhat a zakreslit do knih? (odpovědi dětí)?
V.: Kluci, kuře děkuje, že jste ji naučili pečovat o knihy, a zve ji, aby si hrála.
Hra s prsty:
Kuřata chodila po dvoře,
(klepejte prsty jedné ruky do dlaně druhé ruky)
Sbírala se kuřátka z drobků: (lehké lupínky s prsty)
“Klu-klu-klu-klu, Klu-klu-klu-klu...”
Běželi za broukem:
(prsty ve vzduchu)
Top-top-top, top-top-top, Top-top-top, top-top-top.
(klepat pěstí na pěst)
Spadly do louže – šplouch! (tleskat)
Vstali, oprášili se,
(pohyby na předloktích, simulující setřesení)
Natáhli jsme se ke slunci... (zvedněte ruce nahoru)
A zase jsme se šli projít po dvoře!
(klepat prsty jedné ruky, do dlaně druhé ruky)
V.: A teď vám navrhuji jít do pohádky. Souhlasíš? (Ano)
Připravte se, nestyďte se
Udělejte si pohodlí!
Připravte si uši, oči,
Teď vám povím pohádku o kuře, které chtělo rychle vyrůst. Pohádka se jmenuje "Kuře"
(Čtení pohádky s ilustracemi)
V.: Kluci, už vás nebaví sedět, pojďme si zahrát hru s názvem „kuře“.
V.: Já budu matka slepice a ty budeš moje slepice.
fizminutka:
Kuře se vydalo na procházku
Štípnout trochu čerstvé trávy,
(Stůj s koleny vysoko, švihej rukama nahoru a dolů)
A za ní jsou kluci - žlutá kuřata.
(skákání na dvou nohách, ruce složené jako křídla)
Co-co-co, co-co-co, nechoď daleko!
(třeseme prsty)
Hraběte tlapkami a hledejte zrna!
(sedněte si, napodobujte hrabání země svými tlapami)
Snědl tlustého brouka
(ukažte rukama tlustého kulatého brouka)
žížala,
(roztáhněte ruce do stran)
Vypili jsme celé koryto vody.
(Nakloňte hlavu dopředu a dozadu)
Mláďata chodí celý den a nejsou líná se ohýbat.
(pro každý krok se předkloňte)
Ve hře se dostanou ke kartografovi „Larchikovi“, kde se nacházejí postavy z pohádky K. Chukovského „Kuře“.
V.: Kluci, podívejte se, kdo tu na nás čeká! Ukážeme našemu kuře pohádku o kuřátku? (Ano)
Učitel čte pohádku a na každou poznámku děti jdou a přikládají správný hrdina do kavrografu.
V.: Kuřátku se pohádka moc líbilo. Líbilo se vám to? O kom byla pohádka? Čím se kuře živilo (čím ho krmila matka)? Kdo napadl (uhnal) matku slepici? Co udělala matka slepice, když doběhla ke kuřeti? Byl jsi hodný chlap, když jsi pozorně poslouchal příběh. Všechno jsme si pamatovali.
Název: Poznámky GCD k beletrii v 1. juniorské skupině „Na návštěvě u pohádky“. K.I. Chukovsky "Kuře".
Jmenování: Mateřská školka, Lekce, GCD, beletrie, 1. skupina juniorů
Pozice: učitel
Místo výkonu práce: MBDOU DS č. 25 „Rucheek“
Místo: vesnice Sibirtsevo, okres Černigov, oblast Primorsky
Učitelka v Dětském předškolním vzdělávacím zařízení "CRR - Mateřská škola č. 247", Saratov
Vzdělávací a metodický rozvoj. Perspektivní plán v předškolním výchovném zařízení
Dlouhodobý plán četby beletrie pro mladší skupinu podle programu „Mateřská škola 2100“ v souladu s FGT s přihlédnutím k tematickému plánování.
Texty jsou přiloženy.
září „My a naše školka“ |
||
"hračky" „Jak vypadá slunce“ od T. Bokova |
Pamatujte, že v létě si děti hodně hrály s hračkami; pomůže zapamatovat si známé básně Seznamte děti s pojmem „říkanka“; rozvíjet myšlení |
|
„Moje hračky“ od Z. Petrova „Bylo jednou“ od B. Iovle |
Pomozte dětem naučit se poslouchat poetické texty; rozvíjet pečlivý přístup k hračkám Rozvíjet schopnost rozlišovat mezi špatným a dobré skutky |
|
"Léto" V. Orlov "Ranní paprsky" K. Ushinsky |
Posílí hlavní známky léta Rozvíjet dovednosti naslouchání povídky; nadále učit děti o sezónních znameních |
|
N. Kalinina „V lese“ Báseň "podzim" |
Nadále učit děti poslouchat krátká díla; upevnit znalosti o stromech, květinách Pokračujte v seznamování dětí se znameními podzimu; rozšířit své obzory |
|
říjen „My a příroda“ |
||
Báseň „Tráva. Křoví. stromy" I. Tokmaková" Podzimní listí» |
Upevnit znalosti dětí o typech vegetace Pokračujte v seznamování dětí s hlavními znameními podzimu |
|
F. Gurinovich "Zelinová zahrada" „By the Berries“ od Ya. Tayts |
Upevnit znalosti o zelenině a o tom, kde roste Pokračujte v učení se poslouchat krátká díla; pěstovat lásku k blízkým |
|
N. Kisileva "Kotě a štěně" Ruská lidová píseň "Krávy" |
Udržet zájem o pohádky; upevnit znalosti o domácích zvířatech; seznámit děti s elementární pravidla provoz Pokračovat v představování mladých lidí folklórní žánry; upevnit znalosti o domácích zvířatech; naučit se odpovídat na otázky na základě textu |
|
S. Marshak „Děti v kleci“ K. Chukovsky "Aibolit" |
Pokračujte v učení dětí naslouchat básnická díla; upevnit znalosti o volně žijících zvířatech Pokračujte v učení se poslouchat velká básnická díla a odpovídat na otázky; upevnit znalosti o volně žijících zvířatech |
|
Listopad "Barevná země" |
||
L. Razumová "Červená barva" „Semafor“ B. Žitkov |
Upevnit znalosti o červené barvě; i nadále učit děti nacházet červené předměty ve svém okolí Pokračujte v rozvoji schopnosti naslouchat příběhům; upevnit znalosti o červené barvě; pokračovat v zavádění základních dopravních pravidel |
|
K. Chukovsky "Kuře" „Slunce jako matka“ od A. Pavlova |
Udržujte trvalý zájem o beletrii; upevnit znalosti žlutá barva. Pokračujte v seznamování dětí přírodní jev; naučit děti nacházet žluté předměty ve svém okolí |
|
V. Suteev „Rozmarná kočka“ „Mnohobarevný dárek“ od P. Sinyavského |
Naučte se hodnotit činy hrdinů; upevnit znalosti o základních barvách Pokračovat ve výuce dětí poslouchat poezii; upevnit znalosti o základních barvách |
|
„Tužka“ od Ya. Taitse „Příběh, jak se malovaly barvy“ od M. Shkurina |
Naučte se porozumět humoru literárních děl; upevnit znalosti modré barvy Seznamte děti s tím, že smícháním barev získáte jinou barvu. |
|
prosinec "zima" |
||
M. Klochková „Sněhové vločky“ Zima pro zdraví Z. Alexandrova |
Pokračujte v představování hlavních znaků zimy, vlastností sněhu Pomozte dětem pochopit výhody mrazivého vzduchu |
|
Báseň "Pták" Báseň "Zimující ptáci" |
Pokračujte v seznamování dětí s charakteristickými rysy ptáků Upevnit dosavadní znalosti o přezimování ptáků, pěstovat touhu pomáhat ptákům v zimě |
|
Báseň "Šelmy v zimě" „Jako sníh na kopci“ od I. Tokmakova |
Seznamte děti s tím, jak divoká zvířata zimují Pokračujte v seznamování dětí s tím, co dělají zvířata v zimě |
|
O. Chusovitina „Brzy, brzy Nový rok» N. Migunova „Nový rok“ |
Pomozte dětem zapamatovat si básničku Pokračujte v seznamování dětí s novoročními básněmi |
|
leden „My a naše rodina“ |
||
Říkanka „Tady jsou naše ruce“ O nose a jazyku. Permyak E.A. |
Pokračovat v zavádění malých forem folklóru; upevnit znalosti o částech lidského těla Pokračujte v seznamování dětí s účelem částí těla |
|
Z. Alexandrova „Zlá dívka“ „Sám“ V. Štěpánov |
Pomozte dětem pochopit, že všichni lidé jsou různí a jednají jinak; naučit se hodnotit činy hrdinů Vštěpujte dětem pozitivní návyky |
|
E. Blaginina „Dítě nahé“ "Sto oblečení" |
Upevnit znalosti dětí o typech oblečení Rozšiřte slovní zásobu dětí o názvy oděvů |
|
únor "Naše rodina" |
||
N. Pavlova „Čí boty“ "Móda a boty" Viktor Polyanskikh |
Pokračujte v učení se poslouchat malá díla; upevnit znalosti o obuvi Pokračujte v seznamování dětí s různými druhy obuvi |
|
Báseň "Moje rodina" „Pomocník“ od E. Blagininy |
Pomozte dětem pochopit, kdo je jejich rodina Pomozte dětem pochopit, jak mohou pomoci doma |
|
Podívejte se na hračky! E. Blaginina Přijďte se podívat! E. Blaginina |
Pěstujte touhu pomáhat dospělým Povzbuzení dětí k dobrým skutkům |
|
Z. Alexandrova "Déšť" I. Pivovarová „Kouzelné hůlky“ |
Rozvíjet vytrvalost a pozornost; upevnit znalosti o Fialová barva Rozvíjet schopnost vnímat básnické texty; upevnit znalosti o základních barvách |
|
březen „My a náš domov“ |
||
Z. Alexandrova „Co jsi vzal, vrať to“ "Stůl má čtyři nohy" S. Ya, Marshak |
Pomozte pochopit význam básně; upevnit znalosti o nábytku Pokračujte v seznamování dětí s kusy nábytku |
|
Co si nemůžeš koupit? Vladimír Orlov "Tři kopejky na nákupy" Sh. Galiev |
Pomozte dětem pochopit, že ne vše se dá koupit za peníze. Pomozte dětem pochopit, že hračky jsou drahé; pěstovat skromnost |
|
I. Tokmakova "Ach ano polévka" "Ach, jak lahodná zelná polévka voní" |
Pomozte zapamatovat si krátké básně; upevnit znalosti o kuchyni a nádobí Upevnit své znalosti o nádobí a kuchyňském náčiní |
|
D. Kharms „Ivan Ivanovič Samovar“ K. Čukovskij „Nepřehledná moucha“ |
Naučte se odpovídat na otázky na základě textu; upevnit znalosti o čajovém náčiní Naučte se poslouchat velké básně; dále se učit, jak odpovídat na otázky |
|
duben „Jaro a roční období“ |
||
A. Pleshcheev „Moje školka“ R.s.s. "Zayushkina chýše" |
Naučte se v básni najít sezónní znamení Představit novou pohádku; pomoci pochopit důvod roztavení liščí chýše |
|
„Stařec a jabloně“ od L. Tolstého „Pohádka o koťátku Kuzkovi a krásná květina» M. Shkurina |
Seznamte děti s tím, co se sází na jaře ovocné stromy Pěstovat úctu k přírodě |
|
V. Suteev "Loď" « Solární barva» M. Skryabtsová |
Pomozte pochopit smysl práce: upevnit znalosti modrá barva Přivést do povědomí dětí smysl příběhu; opravit modrou barvu |
|
E. Moshkovskaya „Utíkej do večera“ N. Kalinina „Ráno“ |
Upevnit znalosti o částech dne Pokračujte v představování částí dne |
|
květen „Co víme a umíme“ |
||
Počítací kniha „Sdíleli jsme pomeranč“ Léto L. Korčagina |
Pomozte mi zapamatovat si říkanku pro počítání; upevnit znalosti o ovoci Pokračujte v učení dětí o sezónních znameních |
|
„Medvěd“ od G. Ladonshchikova „Roční období“ od A. Kuzněcova |
Posílit znalosti dětí o ročních obdobích; pěstovat smysl pro humor Upevnit znalosti dětí o sezónních změnách v přírodě |
|
V. Oseeva „Špatný“ « Děsivý příběh» E. Charushin |
Pomozte dětem pochopit význam příběhu; pěstovat laskavost, soucit Rozvíjet schopnost poslouchat velká díla; předat dětem význam |
|
„Ahoj léto“ od T. Bokova Hádanky o hračkách |
Rozvíjet schopnost vnímat poetický text se zdůrazněním sezónních charakteristik Rozvíjet schopnost řešit hádanky; myslící |
Jak vypadá slunce? Taťána Boková
Jak vypadá slunce?
Na kulatém okně.
Svítilna ve tmě.
Vypadá to jako koule
Taky zatraceně horko
A na koláč v kamnech.
Na žlutém tlačítku.
Na žárovku. Cibule.
Na měděné záplatě.
Na sýrovém chlebu.
Trochu na pomeranč
A to i na zornici.
Jen když je slunce koule - Proč je horko?
Pokud je slunce sýr
Proč nejsou vidět žádné díry?
Je-li slunce luk,
Všichni kolem by plakali.
Takže mi to svítí v okně
Ne nikl, ne palačinka, ale slunce!
Ať to vypadá jako všechno ostatní
stále je VŠECHNO DRAŽŠÍ!
Stažení Dlouhodobý plán o četbě beletrie pro mladší skupinu
Cílová: Posílení obsahu pohádky „Teremok“ s dětmi.
úkoly:
Pomozte dětem zapamatovat si známé pohádky a říkanky;
Formujte emocionální odezvu a zájem o literární práce a malé folklorní formy;
Rozvíjejte schopnost vcítit se do postav pohádek, písniček a říkanek.
Pěstovat lásku, dobrou vůli, citlivost k postavám pohádek a okolnímu světu;
Posilovat dramatizační dovednosti.
Materiál a výbava:
Fotorámeček, obrázky zámečku, obrázky: myši, žáby, lišky, vlci, medvědi.
Přípravné práce:
1.Čtení v ruštině lidová pohádka"Teremok".
2. Zvážení ilustrací k pohádce „Teremok“.
3. Verbálně - didaktická hra„Kdo, kdo bydlí v domku?
Slovní zásoba: zajíček, liška, myš, medvěd, vlk, věž.
Průběh lekce
Děti vstupují do skupiny a sedí na židlích uspořádaných do půlkruhu.
(Zaklepat na dveře)
Vychovatel: - Kluci, půjdu se podívat, kdo tam klepe?
Vychovatel:- Tohle je pošťák, přinesl nám balík.
Vychovatel:- Podívejme se, co je v našem balíčku?
Děti: - ANO! Uvidíme!
(ukazuji obrázek sídla)
Vychovatel: - Kluci, co to je?
Odpovědi dětí
Vychovatel:- Přesně tak, věžičko!
- Na poli je věž.
Není krátký, není vysoký, není vysoký!
Vychovatel: - Kluci, víte, co je to za pohádku? (Očekávané odpovědi dětí: pohádka o domečku, o myšce, zajíčkovi a medvědovi).
Kolem běží malá myš.
Vychovatel:- Chlapi, víte, jak piští myš?
(Odpovědi dětí)
Vychovatel: - Správně, - čůrat-čůrat.
Uviděla věž, zastavila se a zeptala se:
-Terem-teremok! Kdo bydlí v zámku?
Nikdo nereaguje.
Myška vstoupila do malého zámečku a začala v něm žít.
(Na okno zámku přikládám obrázek myši)
Žába cválala k zámku a zeptala se:
Vychovatel:- Chlapi, víte, jak mluví žába?
(Odpovědi dětí)
Vychovatel:-
Správně - qua-qua-qua.
- Terem-teremok! Kdo bydlí v zámku
- Já, myško! A kdo jsi ty?
- A já jsem žába.
- Pojď žít se mnou!
Žába skočila do věže. Ti dva spolu začali žít.
(Na okno zámku přikládám obrázek žáby)
Kolem běží zajíček na útěku. Zastavil se a zeptal se:
Vychovatel:- Kluci, víte, jak zajíček skáče?
(představení pro děti)
Vychovatel:- Výborně. Skok-skok, skok-skok. Takhle skáče zajíček.
- Já, myško!
- Já, žába. A kdo jsi ty?
- A já jsem zajíček na útěku
- Pojď žít s námi!
Zajíc skáče do věže! Všichni tři spolu začali žít.
(Na okno zámečku přikládám obrázek zajíce)
Přichází malá liščí sestra. Zaklepala na okno a zeptala se:
- Terem-teremok! Kdo bydlí v zámku?
- Já, myška.
- Já, žába.
- Já, zajíček na útěku.
- A kdo jsi ty?
- A já jsem liščí sestra.
- Pojď žít s námi!
Liška vlezla do sídla. Všichni čtyři spolu začali žít.
(Na okno zámku přikládám obrázek lišky)
Přiběhl šedý sud, podíval se do dveří a zeptal se:
- Terem-teremok! Kdo bydlí v zámku?
- Já, myška.
- Já, žába.
- Já, zajíček na útěku.
- Já, liščí sestřičko.
- A kdo jsi ty?
- A já jsem vrchně šedý sud.
- Pojď žít s námi!
Vlk vlezl do sídla. Pět z nás začalo žít spolu.
(Na okno zámku přikládám obrázek vlka)
Tady všichni žijí v malém domku a zpívají písně.
Najednou kolem projde medvěd PEC.
(v příloze je obrázek medvěda)
(tak pozorně posloucháme pohádku)
Vychovatel:- Kluci, pojďme si ukázat, jak chodí ten nemotorný medvěd.
Fyzické cvičení "Teddy Bear"
Medvídek
Procházka lesem
Sbírá šišky
A strčí si to do kapsy.
Najednou spadl kužel.
Přímo do čela medvěda.
Mishka se naštvala
A nohou – dupej!
Už to neudělám
Sbírejte šišky
Vezmu auto
A půjdu spát!
Medvěd viděl věž, slyšel písně, zastavil se a zařval z plných plic:
- Terem-teremok! Kdo bydlí v zámku?
- Já, myška.
- Já, žába.
- Já, zajíček na útěku.
- Já, liščí sestřičko.
- Já, vrchní šedý sud.
- A kdo jsi ty?
- A já jsem nemotorný medvěd.
- Pojď žít s námi
Medvěd vylezl do věže.
Lezl, lezl, lezl, nemohl se dostat dovnitř a řekl:
- Raději bych žil na vaší střeše.
- Ano, rozdrtíš nás!
-Ne, nezničím tě.
-No, vylez nahoru!
Medvěd vylezl na střechu.
Jen si sedni - kurva! - rozdrtil věž.
Věž zapraskala, spadla na bok a úplně se rozpadla.
Sotva jsme z něj vyskočili: myška-norushka, žába-žabka, malý králíček-běžec, liščí sestra, vrchní šedý sud - vše v pořádku a v pořádku.
Začali nosit klády, pilovat prkna a stavět novou věž.
Postavili to lépe než předtím!
(ukazuji nový obrázek věže)
Vychovatel:- Kluci, pojďme si s vámi hrát a postavit si také malou věž.
Prstová gymnastika „Stavba domu“.
Celý den - tu a tam,
Ozve se hlasité zaklepání. (Klepněte pěstí na pěst.)
Kladívka klepou
Staví domeček pro zvířata. (Klepněte pěstí na pěst.)
I když je můj dům opletený a křivý,
Podívejte se, jak je hezký!
Vidíš z okna
Kočka vyšla! (Složte dlaně k sobě a vytvořte „střechu“)
Vítr vyje: „Uh-oh!
Roztrhám dům na kusy! (Silně foukejte na dům.)
Ale on je můj silný dům,
Nechte týden vytí vítr -
Můj dům mě ochrání! (Vyzdvihnout "střecha" nad hlavou.)
Vychovatel:- Jaký jsi skvělý chlap! A poslouchali pohádku a postavili si nový domeček.
Vychovatel: -Líbila se ti pohádka?
Děti:- ANO!
vychovatel:- Pojďme se rozloučit s hrdiny.
Děti:- Ahoj!
Natalia Grinko
Abstrakt GCD „Čtení beletrie v první juniorské skupině. Berestov "Kotě"
MŠ MBDOU "Sněhová vločka"
Metodický vývoj
Přímá vzdělávací činnost
Oblast činnosti: "Kognitivní a řečový rozvoj"
Vzdělávací oblast : « Čtení beletrie» .
Předmět: „Báseň V. Berestová« Koťátko» .
Stáří skupina: 1 mladší
Připravila Akhmedyanova
Larisa Maratovna
Učitel 1. kvalifikace
P. Tulgan 2014
Předmět: Báseň od V. Berestová« Koťátko» .
cílová: Seznámení dětí s obsahem V. tvorby. Berestová« Koťátko» .
Úkoly:
Vzdělávací: naučit se identifikovat zvíře podle popisu. Obohaťte svou slovní zásobu skladem: « koťátko» , "mňoukat", "skokový cval", "škrábnout-škrábnout".
Vývojový: rozvíjet schopnost porozumět obsahu básně.
Vzdělávací: pěstovat zvědavost a zájem o zvířata.
Plánované výsledky: ví, jak odhadnout zvíře na základě slovního popisu dospělého, projevuje citovou odezvu na V. báseň. Berestová« Koťátko» , činnost při vystoupení písně "Kočka", odpovídá na jednoduché otázky.
Materiály a vybavení: ilustrace k básni, hračka koťátko, kapesník.
Typy dětských aktivit: hra, komunikace, kognitivně-výzkumná, hudební, percepce beletrie.
OO integrace: poznání, hudba, komunikace, zdraví, čtení beletrie.
Techniky řízení činností děti:
1. Techniky pro stanovování cílů a motivování dětských aktivit, moment překvapení.
2. Techniky pro posílení aktivit dětí v procesu GCD: vytváření vývojového prostředí, vytváření problematické situace.
3. Techniky pro udržení zájmu děti: tělesná výchova, zpěv písničky, střídání činností.
4. Techniky hodnocení: povzbuzení.
GCD pohyb
1. Úvodní část.
(Děti zaujmou svá místa. Na stole je hračka přikrytá šátkem).
Vychovatel: Kdo se to skrývá pod naším kapesníkem? Má měkký kožíšek, ostré drápy, načechraný ocas a dlouhý knír. Ty to nepoznáváš? Náš host může také předení a pelichání: "Před... mňau..." kdo to je? (Odpovědi dětí). Tak o kom si dnes budeme povídat? (Odpovědi dětí). Ano koťátko. (Sundá šátek z hračky). Malé kotě, nemá jméno. Pojďme mu vymyslet jméno.
(Chmýří).
2. Hlavní část.
Vychovatel: Koťátko Fluff je dítě kočičí matky. Jako každý Malé dítě, rád běhá, skáče a někdy mu nevadí se bavit.
(Zobrazit ilustraci).
Poslechněte si báseň o kotě.
Pokud se někdo odstěhuje ze svého místa,
Na něm kotě bude spěchat.
Pokud se něco pokazí,
Pro něj kotě chytne,
Skokový cval. Škrabat-škrábat!
Z našich spárů neutečete!
O kom báseň mluví? (Odpovědi dětí).
Jak to skáče kotě Fluff? (Skákající cval.)
Jak to chytá kotě Fluff míč? (škrábnutí-škrábnutí).
Jak kotě mňouká? (Mňoukat).
(Odpovědi dětí sborově i jednotlivě).
Vychovatel: A teď se z vás, kluci moji, stanou koťata.
(Děti stály u židlí).
Tělesná výchova minuta
Všechna koťátka si umyla tlapky
To je ono, to je ono!
Umyjte si uši, umyjte si břicho
To je ono, to je ono!
A pak hráli
Takhle, takhle (skákání)
A pak byli unavení
Sladce-sladce usnul
To je ono, to je ono!
Vychovatel: Výborně, kluci!
Pojďme naši kotě Pojďme zpívat píseň ke zbrani "Kočička".
(Děti zpívají spolu s onomatopoickými slovy).
3. Reflexe
Kdo byl dnes naším hostem? (Koťátko) .
Jaké je jeho jméno (Chmýří).
Ukaž mi, jak Fluffy skáče?
Vychovatel: Poslouchejte, co vám Fluffy říká (Mňau mňau mňau), to ti říká
Ahoj.
Délka 8 minut.