Shrnutí lekce kreslení pro přípravnou skupinu Téma: „Jarní motivy. Kreslení na téma „Zimní radovánky“ Shrnutí lekce kreslení

Lekce na téma: Zima ve školce. Přípravná skupina


Shashenko Elena Aleksandrovna, učitelka Dětské vzdělávací instituce Dětské vzdělávací instituce, mateřská škola "Chaika"

Téma lekce: "Zimní radovánky."

Typy dětských aktivit: herní, vzdělávací, komunikativní.
cíle: Rozvíjejte řeč výukou psaní příběhů.
úkoly:- pěstovat lásku a úctu k lidovému umění;
- používat v řeči přídavná jména označující emoce, pocity;
Materiál a výbava:- malba „Zimní radovánky“
- hudba "Blizzard"
- listy čistého papíru, barvy, štětce

Průběh lekce:

Hrající hudba "Blizzard"
vychovatel:
„Pod modrou oblohou
Nádherné koberce,
Leskne se na slunci, sníh leží;
Průhledný les sám zčerná,
A smrk se mrazem zezelená,
A řeka se třpytí pod ledem.“
Kluci, o jakém ročním období si myslíte, že mluví báseň od A.S.? Puškin?
Děti: Zima.


vychovatel: Je to tak, báseň mluví o zimě a jmenuje se „Zimní ráno“.
Vidíme nádherné ráno. Sníh se třpytí pod paprsky slunce. To vše je zprostředkováno v neobvyklých odstínech. Ráno je mráz silnější a barví stromy do modra. Sluneční paprsky vybarvují sníh do různých odstínů, dokonce se zdá, že je trochu nazelenalý. Tyto odstíny jsou jako předpověď nadcházejícího jara, kdy budou všechny stromy a země pokryty zelení. To se ale stane až později.


Nyní jsou všechny stromy a země zabaleny do přikrývek. Větve stromů se pod tíhou sněhu sklánějí k zemi. Každá větev je nakreslena neuvěřitelně zručně. Zdá se, že jsou vyrobeny z křehkého křišťálu. Zdá se, že když se takové větve náhodou dotknete, okamžitě se celá rozpadne.
Pod stromy jsou velké závěje. S největší pravděpodobností v noci sněžilo. Deka je stále naprosto panenská: ve sněhu nejsou žádné stopy po zvířatech nebo lidech. Vidíme ráno, ale brzy známý hluk naplní celý les.
Ale zatím slunce nesměle posílá své paprsky skrz větve. Ve sněhu jsou neuvěřitelně malebné stíny v podobě azurově zbarvených čar. Zdá se, že jsou nakresleny pravítkem.
Na plátně není téměř žádné místo pro oblohu. Jsou z něj vidět jen malé kousky. Ale i tak si můžete všimnout, že na něm nejsou žádné mraky a to je předzvěst slunečného dne.
(učitel otevře obrázek „Zimní radovánky“).
- Jaké roční období je na tomto obrázku znázorněno? (zima)
- Jaké jsou příznaky zimy?
- Jaký druh sněhu? (nadýchané, bílé, měkké, lesklé, lehké, křupavé, studené)
- Kdo z vás miluje zimu? Proč?
- Jaké hry můžete hrát v zimě?


- Podívejte se na obrázek a řekněte mi, co dělají kluci na obrázku? (postavte skluzavku, zalévejte ji, hrajte sněhové koule, běhejte, sjíždějte skluzavku)
- Kdo z vás udělal sněhuláka?
- Kdo má lyže, brusle, sáňky a kdo umí jezdit?
Nyní pojďme hrát (hra „Co je příliš?“)
Sníh - sníh
Vítr – větry
Den – dny
Cloud - cloud
Řeka - řeky
Led - led
Výborně! Odvedli velmi dobrou práci!


Nyní vám navrhuji opravit chybu: (hra „Opravte chybu“)
- Potřebuje lyžař sáně? (lyže)
- Potřebuje rychlobruslař lyže? (brusle)
- Potřebuje luger brusle? (sáně)
Jaký jsi skvělý chlap!


Kdo ví:
- Co je to za den se sluncem? (sluneční)
- Jaký druh sněhu? (zasněžený)
- Jaký je den s větrem? (větrný)
- Co je cesta z ledu? (ledový)
- Jaký den je zima? (mrazivý)
Výborně! A s tímto úkolem se vypořádali dokonale!
Nyní si protáhneme prsty.


Prstová hra "Zima"
Jeden, dva, tři, čtyři, pět (ohýbejte prsty jeden po druhém)
Šli jsme se projít na dvůr.
Vyřezali jsme sněžnou ženu (napodobujeme tvarování hrudek),
Ptáci byli krmeni drobky („drolení chleba“ všemi prsty)
Pak jsme jeli z kopce (přesuneme dlaň pravé ruky přes dlaň levé ruky)
A také leželi ve sněhu. (dlaně položíme jednou nebo druhou stranou na stůl)
Všichni se vrátili domů pokryti sněhem, (setřásáme dlaně)
Snědli jsme polévku a šli spát. (děláme pohyby pomyslnou lžičkou, dáme si ruce pod tváře)


Kluci, my moc dobře víme, jaké hry můžete hrát v zimě. Mám velký list papíru, navrhuji, abyste se rozdělili do podskupin a nakreslili si obecný obrázek a doma si vymysleli příběh a příště nám ho všem vyprávěli.

Taťána Kozlovská

Kreslení poznámek k lekci

v seniorské skupině" Naše zimní radovánky"

Obsah programu:

Učit se nakreslit lidskou postavu(dítě) PROTI zimní oblečení(montérky, zprostředkování tvaru částí těla, jejich umístění, proporce, naučit zprostředkovat jednoduché pohyby paží a nohou, vést děti k předávání obrazu netradičním způsobem (pomocí ruky);

dále se učit, jak používat různé materiálů: grafitová tužka, barevné voskovky, akvarel.

posílit technické dovednosti kreslících materiálů.

rozvíjet schopnost vyjádřit v kresbě svůj postoj k zimní hry;

vštípit lásku ke zdravému životnímu stylu a sportovat.

Materiál: reprodukce obrazu V. Surikova „Vezmeme sněhové město“, ukazují ilustrace zimní sporty; papír A4; jednoduchá tužka, olejový pastel, vodové barvy.

Přípravné práce:

Zkouška reprodukcí V. Surikova „Vezmeme sněhové město“, ilustrace zimní krajiny;

Didaktická loto hra "Oblečení do každého počasí" ;

Pozorování dětských her na místě;

výkres různé umělecké materiály.

Průběh lekce:

Nejprve třídy děti jsou vyzvány, aby si prohlédly reprodukci obrazu, ilustraci zobrazující zimní hry, poslechněte si úryvek z básně A. S. Puškina « Zimní ráno» .

„Co se děje s přírodou v zimě? Jaké barvy převládají? Máte rádi zimu? Proč? Jaké hry můžete hrát v zimě na čerstvém mrazivém vzduchu? Chodíte rádi v zimě na turistiku? Jak se nejlépe oblékat v zimě venku, abyste nezmrzli? Jakou máte náladu, když hrajete v zimě?

Poté, co děti odpoví na otázky, nabídněte k porovnání obou kreseb. Koho zobrazují? Co mají děti na sobě? Jak se od sebe liší? Zjistěte, zda by to zvládli sami kreslit samé veselé děti zimní procházka?

Lekce tělesné výchovy "Postavíme sněhový dům"

Šli jsme ven

(pochodovat)

Je tu sníh!

(paže nahoru, do stran)

Tady vezmeme lopaty,

(práce s lopatami)

A odhrneme všechen sníh.

Vyšleháme cestu

Až na samý práh.

(dupání nohou)

Vytvoříme kulaté sněhové koule

(dělat sněhové koule)

A obrovské hroudy.

(ukaž velkou hroudu)

Postavíme sněhový dům

(pochodovat)

Budeme v něm žít společně.

(tleskat)

Nabídněte, že budete pozorně sledovat a poslouchat příběh o dvou dlaních, které pomáhají dětem malovat!

1. Položte levou dlaň do středu listu papíru. Posuňte palec do strany. Stiskněte prsteníček a malíčky k sobě, ukazováček a prostředníček pevněji sepněte a posuňte je mírně do strany.


2. Mezi prsteníčkem a prostředníčkem by se mělo vytvořit klíště. Pevně ​​přitiskněte dlaň na kus papíru, aby se nepohnul.

3. Pravou rukou si obkreslete dlaň jednoduchou tužkou, netlačte tužku příliš silně na prsty.


4. Odstraňte levou dlaň z listu a zavřete dvě čáry.


5. Otočte list o 1800. Zeptejte se dětí "Jak to vypadá?".


6. Nahoře nakreslete dva oblouky(kapuce).

7. Na pravé straně, kterou potřebujete nakreslit druhou ruku. Děti se samy rozhodnou, kam půjde. režírovaný: nahoru, dolů, na stranu nebo doleva na kombinéze.

8. Kreslení hotovo: ovály - kozačky; oválný plus prst - palčáky; šátek; oči; nos; pusa.

9. Hotovou kresbu musíte obkreslit voskovkami, nebojí se akvarelů. Aby byl overal jasný, nápadný, s mnoha drobnými detaily (zip, kapsy, límec, manžety, odrazky atd.), musíte použít různé barvy.


10. Poté přidejte spiknutí: sněhové vločky, lopata, sněhulák atd. na přání dětí.

11. Závěrečnou částí práce je malba vodovými barvami.

Učitel nabízí dětem nakreslete svou oblíbenou zimní aktivitu. Kresba by měla vyjadřovat náladu.

Poté se kresby spojí do mozaikového panelu obsah: lyžování, bruslení, sáňkování, hraní sněhových koulí atd.




Tipy pro učitele

Na předchozí během lekce vyzvěte děti, aby nakreslily zimní krajinu.

Vystavte reprodukce obrazů o zimě.

Zdroj: Kolektivní kreativita předškoláci: Poznámky k lekci / upravil. A. A. Gribovská. – M.: TC Sfera, 2005. – 192 s.

Natalya Andreeva

Shrnutí lekce kreslení v přípravné skupině« Zimní radovánky»

Obsah programu:

Pokračovat v učtení dětí přejíždět člověka v pohybu.

Rozvíjejte schopnost koncipovat obsah vaší kresby a dovést myšlenku do konce.

Vypěstujte si touhu užívat si krásné kresby svých přátel.

Materiál: ilustrace zimní radovánky, akvarelové barvy, modrý krajinářský list, bílý kvaš.

Průběh lekce:

Kluci, jaké je teď roční období?

Řekni mi, proč miluješ zimu?

V zimě je hodně sněhu, můžete hrát sněhové koule, sáňkovat, lyžovat. Vytvaruj sněžnou ženu, postav tvrz ze sněhu. Je zábavné hrát v zimě.

Kluci, představme si, že jsme teď u zimní procházka. Zahrajte si své oblíbené hry: koulování, lyžování, bruslení (děti chodí na koberec a napodobují pohyby).

Takhle jsme si hráli legračně a teď se podívej na co zima

zábava ostatní kluci rádi hrají (zobrazuje ilustrace zimní radovánky) .

Řekni mi, jaké oblečení bych si měl vzít na hraní venku v zimě?

-Teplý: kalhoty, čepice, bunda, plstěné boty, palčáky, šála.

A teď vám nabízím kreslit zimní radovánky hry, které rádi hrajete

Vy. (Děti se posadí ke stolům a začnou malovat- samostatná práce dětí)

Na konci třídy Prohlížíme si všechna díla a děti vybírají ta nejlepší.

Publikace k tématu:

Shrnutí integrované lekce s ICT ve druhé juniorské skupině „Zimní radovánky sněhuláka“ Integrovaná lekce s využitím ICT v juniorské skupině 2 „Sněhulákovy zimní radovánky“ Cíl: Rozvinout aktivitu a zvídavost.

Shrnutí otevřené lekce o rozvoji řeči ve střední skupině „Zimní radovánky“ Shrnutí otevřené lekce o rozvoji souvislé řeči „Zimní zábava“ ve střední skupině. Cíle: - upevnit znalosti dětí o zimě, zimě.

Shrnutí otevřené lekce o rozvoji řeči pomocí mnemotechnických pomůcek ve střední skupině „Zimní radovánky“ Shrnutí otevřené lekce v sekundární skupině o rozvoji řeči pomocí mnemotechnických pomůcek „Zimní radovánky“ Účel: sestavení popisné lekce.

Shrnutí lekce o rozvoji řeči v juniorské skupině „Zima. Zimní radovánky" Téma: „Zima. Zimní radovánky“ Cíle: Vzdělávací: naučit se pojmenovat hlavní znaky zimy, naučit se řešit hádanky a vytvářet věty.

Shrnutí lekce o rozvoji řeči ve druhé juniorské skupině „Zimní radovánky“Účel: Udělat představu o známkách zimy a zimních radovánek. Cíle: 1. Vzdělávací: Naučit děti hádat básničky o zimě.

Shrnutí lekce o sociálním a komunikačním rozvoji ve střední skupině „Zimní radovánky“ Shrnutí lekce sociálního a komunikačního rozvoje ve střední skupině na téma „Zimní radovánky.“ Cíl: Rozšířit slovní zásobu dětí.

Poznámky k lekci pro seniorskou skupinu „Oblíbené zimní aktivity“ Cíl: naučit se kreslit kresbou svůj postoj k zimě a zimním hrám. Cíle: naučit děti kreslit sněhuláka netradiční technikou.

Gribanova N.G.

Výkres na téma "Zimní radovánky"

cílová : Vytvořte podmínky pro přenos pohybu ve výkresu. Rozvíjení schopnosti koncipovat obsah vaší kresby a dovést myšlenku do konce. Pokračujte v kreslení pomocí všech známých technik kreslení

Zařízení: Bílý papír, akvarel, štětce; hudební dílo V.A. Mozart „Jízda na saních“.

Paní učitelka spolu s dětmi vzpomíná na zimní radovánky (sáňkování, bruslení, lyžování; hraní sněhových koulí; vyřezávání sněhule apod.). Čte krátké básně

nabízí řešení hádanek.

Sníh, sníh se točí,

Celá ulice je bílá!

Shromáždili jsme se v kruhu,

Točili se jako sněhová koule.

Celý obličej a ruce

Zasypal mě sníh...

Jsem v závěji - běda,

A kluci - smích!

I. Surikov

Hádanky

Běžci na procházce

Stejná délka

Přes louku k bříze

Jsou nakresleny dva pruhy...

Bílá, ale ne cukr, žádné nohy, ale chůze.

Jaký směšný muž

Připlížil se ve dvacet

první století?

Mrkev - nos, v ruce -

Strach ze slunce a horka.

(Sněhulák.)

Dostal jsem ránu lopatou

Dělali mě hrbatý

Bili mě a bili.

Přelila se ledová voda

A pak se všichni odvalili

Z mého hrbu v houfech.

(Sněžný kopec.)

Vychovatel.

Dnes budete kreslit na komprimovaný papír. Chcete-li to provést, musíte nejprve zmačkat a stlačit papír, poté list narovnat a aplikovat na něj vzor.

Děti úkol dokončí.

Uprostřed lekce se provádí prstová gymnastika.

Prstová gymnastika

“Šli jsme na procházku do dvora”

Raz, dva, tři, čtyři, pět, Šli jsme na procházku na dvůr.

Ohýbejte prsty jeden po druhém. Po stole „kráčí“ ukazováčkem a prostředníčkem.

Vyřezali sněžnou ženu,

Dvěma dlaněmi „vyrobte“ hrudku.

Ptáci byli krmeni drobky,

„Drobou chleba“ všemi prsty.

Pak jsme jeli z kopce dolů,

Přejeďte ukazováčkem pravé ruky podél dlaně levé.

A také leželi ve sněhu.

Položte dlaně na stůl, nejprve jednu stranu, pak druhou.

Všichni se vrátili domů zasypaní sněhem, snědli polévku a šli spát.

Setřásají dlaně. Pohyby pomyslnou lžičkou, pak ruce pod tvář.

Na konci GCD děti malým cáknutím dokreslí kresbu.

Výkresy jsou poté analyzovány. O každém obrázku se diskutuje: co je na něm zobrazeno, co bylo zobrazeno, co potřebuje zlepšit. Na závěr kluci recitují básničky o zimě a zimních radovánkách.

Fixace materiálu:

Uspořádat výstavu obrazů. "Můj oblíbený sport » .

Abstrakt GCD pro kreslení

Obsah programu:

naučit se kreslit postavu člověka (dítěte) v zimním oblečení (kombinéza, zprostředkování tvaru částí těla, jejich umístění, proporce, naučit se zprostředkovat jednoduché pohyby paží a nohou, vést děti k předávání obrázku netradičním způsobem (pomocí ruky);

dále se učit, jak používat různé materiály při kreslení: grafitová tužka, barevné voskovky, akvarel.

posílit technické dovednosti kreslení s materiály.

rozvíjet schopnost vyjádřit kresbou svůj postoj k zimním hrám;

vštípit lásku ke zdravému životnímu stylu a sportu.

Materiál: reprodukce obrazu V. Surikova „Zajetí zasněženého města“, ilustrace zobrazující zimní sporty; papír A4; jednoduchá tužka, olejový pastel, vodové barvy.

Přípravné práce:

  • zkoumání reprodukcí V. Surikova „Dobytí zasněženého města“, ilustrace zimních krajin;
  • didaktická loto hra „Oblečení do každého počasí“;
  • pozorování dětských her v okolí;
  • kreslení různými výtvarnými materiály.

GCD pohyb:

Na začátku lekce jsou děti vyzvány, aby si prohlédly reprodukci obrazu, ilustrace zobrazující zimní hry a poslechly si úryvek z básně A. S. Puškina „Zimní ráno“.

„Co se děje s přírodou v zimě? Jaké barvy převládají? Máte rádi zimu? Proč? Jaké hry můžete hrát v zimě na čerstvém mrazivém vzduchu? Chodíte rádi v zimě na turistiku? Jak se nejlépe oblékat v zimě venku, abyste nezmrzli? Jakou máte náladu, když hrajete v zimě?

Poté, co děti odpoví na otázky, nabídněte k porovnání obou kreseb. Koho zobrazují? Co mají děti na sobě? Jak se od sebe liší? Zjistěte, zda by oni sami uměli nakreslit stejné veselé děti na zimní procházce?

Šli jsme ven

(pochodovat)

Je tu sníh!

(paže nahoru, do stran)

Tady vezmeme lopaty,

(práce s lopatami)

A odhrneme všechen sníh.

Vyšleháme cestu

Až na samý práh.

(dupání nohou)

Vytvoříme kulaté sněhové koule

(dělat sněhové koule)

A obrovské hroudy.

(ukaž velkou hroudu)

Postavíme sněhový dům

(pochodovat)

Budeme v něm žít společně.

(tleskat)

Nabídněte, že budete pozorně sledovat a poslouchat příběh o dvou dlaních, které pomáhají dětem kreslit!

  1. Položte levou dlaň do středu listu papíru. Posuňte palec do strany. Stiskněte prsteníček a malíčky k sobě, ukazováček a prostředníček pevněji sepněte a posuňte je mírně do strany.
  2. Mezi prsteníčkem a prostředníčkem by se mělo vytvořit klíště. Pevně ​​přitiskněte dlaň na kus papíru, aby se nepohnul.
  3. Pravou rukou si obkreslete dlaň jednoduchou tužkou, ale netlačte tužku příliš silně na prsty.
  4. 4
  5. Otočte list o 1800. Zeptejte se dětí „Jak to vypadá? "
  6. Nahoře nakreslíme dva oblouky (kapotu).
  7. Na pravé straně musíte nakreslit druhou ruku. Děti samy rozhodují, kam bude směřovat: nahoru, dolů, na stranu nebo doleva na kombinéze.
  8. Kreslili jsme: ovály - kozačky; oválný plus prst - palčáky; šátek; oči; nos; pusa.
  9. Hotovou kresbu musíte nastínit voskovými pastelkami, nebojí se akvarelů. Aby byl overal jasný, nápadný, s mnoha drobnými detaily (zip, kapsy, límec, manžety, odrazky atd.), musíte použít různé barvy.
  10. Poté přidejte na děj: sněhové vločky, lopatu, sněhuláka atd. na přání dětí.
  11. Závěrečnou částí práce je malba vodovými barvami.

Učitel vyzve děti, aby nakreslily svou oblíbenou zimní aktivitu. Kresba by měla vyjadřovat náladu.

Poté jsou kresby spojeny do mozaikového panelu s obsahem: lyžování, bruslení, sáňkování, hraní sněhových koulí atd.

Stažení:


Náhled:

Městský rozpočtový předškolní výchovný ústav mateřská škola "Bogatyr" město. Zuya, Belogorsk okres Republiky Krym

Abstrakt GCD pro kreslení

v přípravné skupině "Zimní radovánky"

Učitelka Zamoshchenko Lyudmila Alekseevna

Obsah programu:

naučit se kreslit postavu člověka (dítěte) v zimním oblečení (kombinéza, zprostředkování tvaru částí těla, jejich umístění, proporce, naučit se zprostředkovat jednoduché pohyby paží a nohou, vést děti k předávání obrázku netradičním způsobem (pomocí ruky);

dále se učit, jak používat různé materiály při kreslení: grafitová tužka, barevné voskovky, akvarel.

posílit technické dovednosti kreslení s materiály.

rozvíjet schopnost vyjádřit kresbou svůj postoj k zimním hrám;

vštípit lásku ke zdravému životnímu stylu a sportu.

Materiál: reprodukce obrazu V. Surikova „Zajetí zasněženého města“, ilustrace zobrazující zimní sporty; papír A4; jednoduchá tužka, olejový pastel, vodové barvy.

Přípravné práce:

  • zkoumání reprodukcí V. Surikova „Dobytí zasněženého města“, ilustrace zimních krajin;
  • didaktická loto hra „Oblečení do každého počasí“;
  • pozorování dětských her v okolí;
  • kreslení různými výtvarnými materiály.

Přesun GCD:

Na začátku lekce jsou děti vyzvány, aby si prohlédly reprodukci obrazu, ilustrace zobrazující zimní hry a poslechly si úryvek z básně A. S. Puškina „Zimní ráno“.

„Co se děje s přírodou v zimě? Jaké barvy převládají? Máte rádi zimu? Proč? Jaké hry můžete hrát v zimě na čerstvém mrazivém vzduchu? Chodíte rádi v zimě na turistiku? Jak se nejlépe oblékat v zimě venku, abyste nezmrzli? Jakou máte náladu, když hrajete v zimě?

Poté, co děti odpoví na otázky, nabídněte k porovnání obou kreseb. Koho zobrazují? Co mají děti na sobě? Jak se od sebe liší? Zjistěte, zda by oni sami uměli nakreslit stejné veselé děti na zimní procházce?

Lekce tělesné výchovy "Postavíme sněhový dům"

Šli jsme ven

(pochodovat)

Je tu sníh!

(paže nahoru, do stran)

Tady vezmeme lopaty,

(práce s lopatami)

A odhrneme všechen sníh.

Vyšleháme cestu

Až na samý práh.

(dupání nohou)

Vytvoříme kulaté sněhové koule

(dělat sněhové koule)

A obrovské hroudy.

(ukaž velkou hroudu)

Postavíme sněhový dům

(pochodovat)

Budeme v něm žít společně.

(tleskat)

Nabídněte, že budete pozorně sledovat a poslouchat příběh o dvou dlaních, které pomáhají dětem kreslit!

  1. Položte levou dlaň do středu listu papíru. Posuňte palec do strany. Stiskněte prsteníček a malíčky k sobě, ukazováček a prostředníček pevněji sepněte a posuňte je mírně do strany.
  2. Mezi prsteníčkem a prostředníčkem by se mělo vytvořit klíště. Pevně ​​přitiskněte dlaň na kus papíru, aby se nepohnul.
  3. Pravou rukou si obkreslete dlaň jednoduchou tužkou, ale netlačte tužku příliš silně na prsty.
  4. 4 . Odstraňte levou dlaň z listu a zavřete dvě čáry.
  5. Otočte list o 1800. Zeptejte se dětí „Jak to vypadá? "
  6. Nahoře nakreslíme dva oblouky (kapotu).
  7. Na pravé straně musíte nakreslit druhou ruku. Děti samy rozhodují, kam bude směřovat: nahoru, dolů, na stranu nebo doleva na kombinéze.
  8. Kreslili jsme: ovály - kozačky; oválné plus prstové - palčáky; šátek; oči; nos; pusa.
  9. Hotovou kresbu musíte nastínit voskovými pastelkami, nebojí se akvarelů. Musíte použít různé barvy, aby byl overal jasný, nápadný, s mnoha malými detaily (zip, kapsy, límec, manžety, odrazky atd.).
  10. Poté přidejte na děj: sněhové vločky, lopatu, sněhuláka atd. na přání dětí.
  11. Závěrečnou částí práce je malba vodovými barvami.

Učitel vyzve děti, aby nakreslily svou oblíbenou zimní aktivitu. Kresba by měla vyjadřovat náladu.