Нод малювання літо старша група. Конспект заняття з малювання «Картина про літо» у старшій групі

МДОУ «Дитячий садок №11 «Вишенька» м. Вольська Саратовської області»

КОНСПЕКТ

НОД по освітній галузі «Художньо-естетичний розвиток» у старшій групі

«Картинка про літо»

(малювання)

Склала:

Бєлова Н.М.

м. Вольськ 2016р.

Цілі: Вчити дітей відображати в малюнку враження про літо

Завдання:

Освітні:Вчити користуватися простим олівцем для створення допоміжного малюнка; штрихувати за заданою інструкцією: зліва направо, по колу;

правильна вимова закінчень іменників.

Розвиваючі: розвивати розумові операції, увагу, мислення, дрібну моторику, слухове сприйняття; вміння об'єктивно оцінювати власну роботу та роботи товаришів.

Виховні: виховувати навички акуратного виконання роботи.

Попередня робота:Розгляд ілюстрацій у книзі, репродукції картин, фотографії, робота з батьками.

Матеріал та обладнання:монітор для демонстрації слайдів,

фотографії, олівці, аркуші паперу.

Словникова робота: Спекотне,тепле,спекотне,дощове,урожайне

Хід:

І частина:

Пропоную дітям відгадати загадку:

Сонце пече,

Липа цвіте,

Жито встигає

Коли це буває?

(Літо)

Гра «Яке буває літо?»: спекотне, тепле, спекотне, дощове, чудове, веселе, врожайне, довге, коротке, довгоочікуване.

А яка пора року зараз? Значить після літа настає осінь. Давайте згадаємо,чим ми займалися влітку? (Демонстрації слайдів «Літо в дитячому садку»).

ІІ частина:

А як ви провели літо із батьками? Куди ви їздили?А хтось із вас був у лісі? (Декілька дітей по своїх принесених фотографіях розповідають де вони відпочивали).

Фізхвилинка:

Раз два три чотири п'ять,

Будемо влітку ми грати:

Будемо плавати і гойдатися,

Будемо стрибати і кататися,

Будемо бігати, засмагати

І на пляжі відпочивати.

Хлопці влітку час особлива поети пишуть вірші, композитори складаю музику, а художники пишуть картини.

Ось і ми сьогодні з вами спробуємо стати художниками та напишемо «Картини як ви провели літо». Малювання.

III частина:

Що ми сьогодні малювали? Оформлення Альбому «Веселе літо». Розглядаємо малюнки дітей. Пропоную 2-3 дітям вибрати роботу, що найбільш сподобалася, і розповісти про це.


За темою: методичні розробки, презентації та конспекти

Конспект НОД з освіти «Художньо-естетичне» у другій молодшій групі Тема: Гриби на печінці (колективна композиція).

Цілі: - Вчити дітей ліпити гриби конструктивним способом з двох частин (ніжка та капелюшок.) -показати прийом моделювання капелюшка гриба: розкочування кулі та сплющування в диск; - в...

КОНСПЕКТ НОД по освітній галузі «Художньо-естетичний розвиток» у підготовчій групі «Літо» (малювання)

КОНСПЕКТНОД з освітньої галузі «Художньо-естетичний розвиток» у підготовчій групі «Літо» (малювання)...

Конспект заняття з освітньої галузі «Художньо-естетичний розвиток. Малювання» у ІІ групі раннього віку "Листопад, листопад, листя з дерева летять"

Конспект НОД...

Конспект НОД з національно-регіональним компонентом у старшій групі.

Конспект НОД з малювання у підготовчій групі "Літо"

Заняття 1. Малювання "Літо"
Програмний зміст.
Освітні: формувати вміння дітей відображати свої враження про літо (передавати зміст пісні) у малюнку, розташовуючи зображення на широкій смузі: вище, нижче по листку (ближче, далі). Закріплювати прийоми роботи пензлем та фарбами, уміння складати потрібні відтінки кольору на палітрі, використовуючи для змішування білила та акварель. Вчити розповідати про те, що намалювали.
Розвиваючі: розвивати почуття ритму, кольору, композиції
Виховні: виховувати любов до природи
Матеріали: акварель, гуаш, білила, аркуші паперу, пензлі.
I. Організаційний момент.
Вихователь: Хлопці, відгадайте загадку і скажіть, про що ми сьогодні розмовлятимемо.
Мені тепла для вас не шкода,
З півдня я прийшов зі спекою.
Принесло квіти, риболовлю,
Комарів дзвінкий рій,
Суницю в кузовці
І купання у річці.
Діти: Літо.
Вихователь: Правильно. Сьогодні ми поговоримо про літо, а все тому, що веселе, тепле літо, на жаль, закінчилося. На зміну йому поспішає красуня осінь. І ми з вами неодмінно повинні згадати всі цікаві історії, які сталися з вами цього веселого спекотного літа.
ІІ. Основна частина.
Вислухати розповіді дітей про літо.
Вихователь:
Які цікаві історії траплялися з вами влітку.
Давайте згадаємо і заспіваємо улюблену всіма пісеньку про літо.
Пісенька:
Ось воно яке, наше літо,
Літо яскравою зеленню одягнене,
Літо спекотним сонечком зігріте,
Дихає літо вітерцем.
Ля ля ля ля ля ля
Ля-ля-ля-ля-ля-ля-ля-ля-ля
Ля ля ля ля ля ля
Ля-ля-ля-ля-ля ля-ля
На зеленому сонячному узліссі
Стрибають зелені жаби,
І танцюють метелики-подружки,
Розквітає все довкола.
Ми в дорозі з пісенькою про літо,
Найкращою пісенькою на світі,
Ми в лісі їжака, можливо, зустрінемо,
Добре, що дощ пройшов.
Ля ля ля ля ля ля
Ля ля ля ля ля ля
Ми вкриті бронзовою засмагою,
Ягоди в лісі горять пожежею,
Літо, літо спекотне недарма,
Літо це добре.
Ля ля ля ля ля ля
Ля-ля-ля-ля-ля-ля-ля-ля-ля
Ля ля ля ля ля ля
Ля-ля-ля-ля-ля ля-ля

Вихователь: Молодці які! Хлопці про що співається у цій пісеньці.
Діти: Про спекотне сонячне літо; про те, як стрибають жаби та літають метелики; про те, що розквітає все довкола;

Правильно, хлопці, багато художників дуже любили літо та зображували його на своїх полотнах.

Подивіться (показ картин)

Левітан Ісаак Ілліч (1860-1900). Червневий день (Літо). 1890-ті
Левітан Ісаак Ілліч (1860-1900). Літній вечір. Річка. 1890-1896
Рилов Аркадій Олександрович (1870–1939). Цвітіння луг. 1916
Мещерський Арсен Іванович (1834-1902). Місток через річку. Літня трава. 1890-ті
Куїнджі Архіп Іванович (1842-1910). Веселка. 1900-1905
Волков Юхим Юхимович (1844-1920). Поле ромашок

Вихователь:
А ось тепер,
І ми давайте намалюємо літо!
А якого кольору?
Червоною фарбою –
Сонце,
На газонах троянди,
А зеленою – поле,
На луках косовиці.
Синьою фарбою – небо та струмок співучий.
А яку фарбу
ми залишимо хмари?
Намалюємо літо –
Дуже просто це…

Я вам сьогодні пропоную намалювати, як ви відпочивали влітку, чим займалися, у що грали. Кожен намалюватиме свою картину, а потім ми зробимо виставку з ваших робіт.
Самостійна робота під музику.
Педагог надає індивідуальну допомогу.
Ось тепер у нас вийшла ціла галерея ваших картин. Як гарно! Хлопці, а вам подобається літня природа? А як треба ставитись до природи?
Діти: Ставитися до природи потрібно дбайливо: не ламати гілочки у дерев, не рвати квіти. Не розкидати сміття, не забруднювати водойми.
Вихователь: Художники зазвичай називають свої картини. Ви зараз теж були художниками. Давайте якось назвемо свої картини.
(Діти дають назви картинам: «Спекотне літо», «Влітку», «Різнокольорове літо»; розглядають їх, обмінюються враженнями).
Вихователь: А зараз скажіть, що вам найбільше сподобалося сьогодні на занятті? А що для вас було важким?
Відповіді дітей:
Вихователь: Мені сподобалося, які ви розповіли історії про літо, як відповідали на запитання, малювали. Молодці! Дякую!
Хлопці! А яка пора року настала?
Діти: осінь.
Вихователь: Вам подобається осінь? На наступному занятті ми поговоримо з вами про осінь.
Наприкінці заняття педагог оформляє виставку «Веселе літо».

МУНІЦИПАЛЬНИЙ БЮДЖЕТНИЙ ДОШКІЛЬНИЙ ОСВІТНИЙ ЗАКЛАД ДИТЯЧИЙ САД № 36 «НАЙИРАЛ» КОМБІНОВАНОГО ВИДУ

м. КИЗИЛ, РЕСПУБЛІКА ТИВА

Конспект заняття з малювання у старшій групі

з використанням нетрадиційної техніки

«Спогад про літо»

Підготувала вихователь

Старавойтова Олена Анатоліївна

Тема заняття: «Спогад про літо» (відображення у воді)

Ціль:

вивчати передавати малюнку будову дерева – співвідношення елементів за величиною та його розташування щодо друг друга;

вправляти в малюванні кінцем кисті тонких гілок дерева, листя – прийомом примокування;

застосувати нетрадиційну техніку малювання монотіпія;

вивчати прийом малювання по сирому паперу;

виховувати естетичне сприйняття навколишнього світу

Методичні прийоми:

- читання вірша, бесіда, розгляд зразка, пояснення вихователя, індивідуальна робота під час заняття, розгляд готових робіт, музичний супровід

Обладнання:

Зразок, альбомні аркуші паперу, складені навпіл і затоновані: верхня половина – світло-жовтим (світло-блакитним), нижня – блакитним або синім (поверхня водоймища – річки, озера, ставка тощо), фарби (акварель), прості олівці, серветки, пензлі №3, банки з водою, підставки для пензликів, програвач (музичний центр)

Хід заняття:

Хлопці, яка зараз пора року? (Осінь)

Чому восени нам стає трохи сумно?

Відповіді дітей:

Тому що літо скінчилося, на вулиці похмуро йде дощ.

Звісно, ​​всім хочеться, щоби літо ніколи не закінчувалося. Чому?

Відповіді дітей:

Влітку тепло, сонячно, можна довго гуляти вулицею, купатися, засмагати тощо.

На жаль, ми не можемо повернути літо, але давайте не засмучуватимемося. Адже можна згадати про літо, про сонячні дні та намалювати про це малюнок, а потім повісити його на стіну. І тоді весь рік ми зможемо милуватися гарним літнім краєвидом.

Але спочатку послухайте вірш і ви дізнаєтеся, що ж ми сьогодні малюватимемо:

Давайте разом згадаємо літо,

Коли теплиня і благодать.

Дерева ми біля синьої річки

Сьогодні малюватимемо.

Вода по камінчиках біжить,

Журчить, переливається,

А тополі собі стоїть

І в річці відбивається.

(Старавойтова Є.)

Здогадалися, що ми сьогодні малюватимемо?

Дерево біля річки. (Діти розглядають малюнок – зразок).

Давайте разом згадаємо, з чого ми почнемо малювати.

(Діти згадують черговість: малюнок простим олівцем, небо по сирому, дерево без листя, промальовування листя способом примокування. Доповнюємо малюнок зображенням лінії землі або трави, сонця. Після кожного етапу малюнок необхідно надрукувати на другій половині аркуша.)

Перед роботою діти разом із вихователем виконують пальчикову вправу:

Сонце світить дуже яскраво,

І хлопцям стало жарко.

Дістаємо гарне віяло,

Хай прохолодою повіяє.

(Сікачова Т.)

(З'єднати прямі пальці рук. Розслабити руки від ліктя, перетворивши їх у велике віяло, яке обмахує обличчя вітерцем).

Підсумок: розгляд готових робіт.

Кохання Кобер
Конспект заняття з малювання «Картинка про літо» (старша група)

"Картинка про літо

Мета: уточнити уявлення про пору року - літо; вчити знаходити ознаки літа на картинках; доступними засобами відбивати отримані враження; закріплювати прийоми малювання пензлем, уміння правильно тримати кисть, промивати їх у воді.

Матеріали та обладнання: картинки із зображенням літа, фарби, пензлі, папір, серветки.

Організована освітня діяльність.

1 Організаційний момент.

Релаксаційна вправа "Літо"

Вихователь пропонує дітям лягти на килим та заплющити очі, включає музику.

Хлопці, уявіть, що зараз – ЛІТО. У лісі усі люблять літо. Сонечко світить яскраво. Небо блакитне. Вода у річці тепла. Ми чуємо як вона дзюрчить. Хто хоче, викупайтеся. Після сильної спеки пішов дощ. Вам дуже приємно. Рослини та жителі лісу теж дуже раді. Після таких дощів у лісі з'являються гриби. Така краса: трава зелена, різнокольорові квіти, стиглі ягоди, гриби! Вдихаємо аромат квітів. Метелик. Вона летить з квітки на квітку. По травинці повзе сонечко, мурашка, стрибає коник. У лісі живе безліч різних комах. Комах набагато більше, ніж всіх інших тварин. Як цікаво спостерігати за рухом комах. А тепер розплющуйте очі, ми знову в групі.

2 Розгляд картинок із зображенням літа.

Діти сідають півколо навколо столу, на якому розкладені картинки. Вихователь пропонує взяти кожну дитину по картинці розглянути її знайти характерні ознаки років та розповісти про них.

діти розглядають картинки

Дитина: Моя картинка про літо. На картинці багато квітів, зеленої трави, дерев та кущів.

аналогічно діти розповідають кожен про свою картинку.

3 Читання вірша В. Орлова "Літо"

Що ти мені подаруєш, літо?

Багато сонячного світла!

У небі веселку-дугу

І ромашки на лузі!

Що ще подаруєш мені?

Ключ дзвінкий у тиші,

Сосни, клени та дуби,

Суницю та гриби!

Подарую тобі зозулю,

Щоб, вийшовши на узлісся,

Ти голосніше крикнув їй:

"Погадай мені якнайшвидше"!

І вона тобі у відповідь

Нагадала багато років!

Що може подарувати нам літо?

Намалюйте, хто хоче якусь картинку про літо. Намагайтеся зобразити на лузі: метеликів, жучків, павучків.

4 Рефлексія.

Виставка дитячих малюнків.

Яку пору року ми з вами згадували?

Про яку пору року йшлося у вірші?

Яку пору року ви зображали на своїх малюнках?

Публікації на тему:

Сьогодні на заняттях у старшій групі ми малювали кораблі. У всіх діток вже літній позитивний настрій та малюючи ми мріяли про те, як попливемо.

Конспект НОД з розвитку мови «Мої друзі» (старша група)Тема: «Мої друзі» Мета: формувати розуміння того, що дружні стосунки залежать від поведінки кожної дитини. Завдання: - Удосконалювати.

Підготувала вихователь 1 категорії Кучеренко Н. В. Програмний зміст: 1. Продовжувати вчити малювати зимовий краєвид, використовуючи для створення.

Програмний зміст: Поліпшити рухливість органів артикуляції; Сприяють розвитку координації мови з рухом, а також поліпшення.

Перелік рухливих ігор на осінь (старша група)Список рухливих ігор. Вік дітей: старша група (5-6 років). Сезон: Осінь (вересень, жовтень, листопад). ВЕРЕСЕНЬ Тема тижня: «Дитячий.

Перспективний план на літній період у старшій групі (частина 2)Частина 1 Частина 3 Частина 4 Частина 5 Освітня область «Художньо-естетичний розвиток» (Малювання, ліплення) ЧЕРВЕНЬ 1-Й ТИЖДЕНЬ МАЛЮВАННЯ.

Перспективний план на літній період у старшій групі (частина 3)Частина 1 Частина 2 Частина 4 Частина 5 Освітня область «Пізнавальний розвиток» (дидактичні ігри з математики) ЧЕРВЕНЬ «Де фігура» Вчити.

Конспект заняття з нетрадиційного малювання у старшій групі

Тема: "Привіт літо"

Мета заняття: - Ознайомити дітей з новим видом нетрадиційної техніки малювання "Кляксограф". Ознайомити дітей з методом малювання за допомогою трубочки та методом малювання за допомогою рису та ватних паличок.Формувати вміння самостійно вибирати колірну гаму фарб, що відповідає радісному літньому настрою. Розвивати колірне сприйняття, удосконалювати дрібну моторику пальців рук та кистей. Викликати позитивний відгук результати своєї творчості. Увиховувати інтерес, любов і дбайливе ставлення до природи.

Матеріали:Аркуші білого паперу для малювання Акварельні фарби, гуаш. Трубочка для коктейлю, стаканчики для трубочок, рис, клей, пензлики, серветки, тарілочки.

Хід заняття. 1.Створення емоційного настрою.

Разом за руки візьмемося

І один одному усміхнемося

Нам перешкоди не страшні,

Якщо ми дружні!

2. Сюрпризний момент.

Вихователь. Хтось кинув до нас у віконце

Подивіться лист

Може, це промінчик сонця

Що лоскоче нам обличчя

Може це горобце

Пролітаючи впустив?

Хлопці хочете дізнатися, хто нам написав листа?

"Здрастуйте хлопці!Мене звуть Лісовичок. Послухайте мою історію. Раніше було багато лісів. Але зараз люди не бережуть природи. Тому лісів ставати дедалі менше. Люди рубали дерева, нічого не садили. Річки та озера пересохли, звірі всі загинули без води. І ось, нарешті, люди зрозуміли, що вони наробили, але стало дуже пізно. Допоможіть мені та моєму лісі."

Вихователь: Хлопці, допоможемо Лісовичку? Намалюємо ліс?

А що допомагає нам малювати усіма цими та іншими предметами? (За допомогою навідних питань, якщо діти не дадуть відповіді відразу, домогтися правильної відповіді – рука та пальці).

Скажіть, а щоб бути готовими до довгого, цікавого дня, почуватися бадьорими та веселими, що ми робимо вранці? Чим займаємось? (Зарядкою).

Правильно! Ось і для того, щоби нам почати малювати, потрібно приготувати наші пальчики до роботи. Давайте пограємося з ними.

Пальчикова граРомашки"

Ми красиві квіточки

(Стискають і розтискають пальці)

Нас так люблять метелик,

(Загинають по черзі пальці)

Полюбляють метелики, комашки.

Дітки нас звуть «ромашки»

(Стискають і розтискають пальці)

У кожної мами малюки -

(перебирають пальцями по черзі)

Усі гарні, гарні.

Вихователь: -Хлопці, ви хочете намалювати? Тоді займайте місця за столами.

А що ще можна малювати? (фломастерами, крейдою, пензликами та фарбами)

Розмова:

Давайте всі разом згадаємо і перерахуємо пори року.

А яка зараз пора року?

Хлопці, якого кольору літо? (Діти перераховують яскраві фарби, властиві теплому сонячному літу)

А яких ви знаєте комах, які літають лише влітку та дуже схожі на квіти? (Метелики)

Практична частина:

Вихователь: Посадили насіння, подули через чарівну паличку, і воно почало рости все вище і вище. І виросло високе розлоге дерево.

Вихователь пояснює.

Поставити краплю фарби на нижню частину листа піднести кінець соломинки, направивши при цьому рух нагору, змінюючи напрямок - робимо гілки.

Вихователь: А що ще треба намалювати. Як ви думаєте?

Діти: Сонце

Вихователь: Правильно, а сонце ми малюватимемо рисом! А – так! З неї не лише варять кашу, а ще й малюють. Спочатку пензликом мажуть клей, нехай висохне, потім малюємо фарбою сонце, промені. Бачите, як гарно вийшло. Сонце начебто об'ємне вийшло і тепле, тепле. А можна за допомогою ватяних паличок намалювати квіти.

А зараз настав час братися за роботу.

Що потрібно зробити, щоб малюнок був гарним?

Потрібно сильно постаратися та виконати малюнок з любов'ю. Діти малюють.

Самостійна діяльність дітей. Кожна дитина шляхом видування з ляпки малює дерево та гілки.

Ми сьогодні малювали і напевно втомилися

давайте зробимо фізкультхвилинку.

Фізкультхвилинка "Дерево хитається"

1. Дерево гойдається

Десь у хмарах, (Похитування тулубом вліво-вправо)

Хмари хитаються

На його руках. (Руки піднімаємо нагору)

Ці руки сильні

Рвуться у висоту,

Тримають небо синє,

Зірки та місяць.

2. Вітер дме нам в обличчя,

Захиталося деревце. (Похитування тулубом вліво-вправо)

Вітер тихіше-тише-тише, (Присідання)

Деревце все вище-вище. (Встати на шкарпетки, потягнутися)

3. Вітер тихо клен хитає,

Вправо, вліво нахиляє: (Похитування тулубом вліво-вправо)

Раз нахил і два нахил, (Пружні нахили)

Зашумів листям клен. (Руки піднімаємо вгору, махаємо ними)

Аналіз дитячих робіт.

    Діти розглядають роботи.

    Дають назви своїм картинам.

    Розповідають, якими способами малювали.

    Якими матеріалами користувалися

    Який настрій викликають малюнки дітей.

Хлопці, ми обов'язково надішлемо наші малюнки Лісовичку. Я сподіваюся, що ми йому допомогли.