Kvíz na stránkách vašich oblíbených pohádek na základní škole. Vzdělávací a zábavná kvízová hra „Skrze stránky vašich oblíbených pohádek“

Literární kvíz

"Skrze stránky svých oblíbených pohádek."

2. stupeň

Literární kvíz

cíle:

    zobecnit znalosti pohádek, rozvíjet řeč a schopnost týmové práce.

    rozvíjet motivaci studentů ke čtení prostřednictvím vzrušujících herních aktivit,

    schopnost spolupracovat při řešení běžných problémů a kreativně aplikovat znalosti v nových situacích,

    rozvíjet Kreativní dovednosti děti.

Průběh lekce

    úvod učitelé.

- Kluci, dnes tu máme literární kvíz.Hádejte sami, jaké je téma.

* Následujte mě a vy

Pohádky běží houfně!

Oblíbené pohádky -

Sladší než jakékoli bobule!

* V pohádce slunce pálí,

Vládne v něm spravedlnost!

Pohádka je chytrá a krásná!

Cesta je jí otevřená všude.

( Odpovědi dětí. Určení tématu kvízu).

Výborně kluci, uhodli jste správně. Navštívíme pohádku.

z raného dětství posloucháme pohádky. Máma nám je čte, když nás ukládá do postele, říká jim babička potichu zimní večery. Posloucháme pohádky mateřská školka, potkáváme je i ve škole. Pohádky nás provázejí celý život. Milují je nejen děti, ale i dospělí.

Když posloucháme a čteme pohádku, ocitáme se v ní Magický svět, kde se dějí zázraky, kde dobro vždy zvítězí nad zlem.

Dnes si zkusíme zavzpomínat na pohádky a pohádkové postavy, zahrajeme si hry, naučíme se spoustu nového a zajímavého, odpočineme si u pohádky.

Hrají tři týmy.

2. Prezentace příkazů.

Každý tým prezentuje své jméno.

3. Zahřejte se.

Pojmenujte druhou část názvu pohádky:

Sivka - (Burka); Malý hrbatý kůň); Moroz - (Ivanovič); labutí husy); Červená Karkulka); Šarlatový květ); Zayushkina – (chata); princezna žába); Tiny - (Khavroshechka); Dr. Aibolit); Chlapec - (palec); Brémští hudebníci).

Výborně! Odvedl dobrou práci. Jste skutečnými znalci pohádek a nebojíte se žádných potíží.

4. Soutěž "Kdo je víc."

Každý tým dostane otázky po dobu 30 sekund. Který tým odpoví správně? velké množství otázky, vyhraje.

    Na čem létá Medvídek Pú? (Na míči).

    Kolik okvětních lístků má Tsvetik - Semitsvetik? (Sedm).

    V jaké pohádce se věci urazily u flákače? („Moidodyr“).

    Kdo žije v domě na kuřecích stehýnkách? (Baba Yaga).

    Oblíbený výraz kocourka Leopolda. ("Kluci, buďme přátelé!").

    Pošťák se v Prostokvašinu jmenuje... (Pechkin).

    Rozjasňuje pošmourný den. (Usměj se).

    Carlsonova medicína. (Džem).

    Bohužel je to jen jednou za rok. (Narozeniny).

    Bratr Kokoshi z pohádky „Moidodyr“ (Totosha).

    Úžasný ubrus. (Ubrus je složen svépomocí).

    Medvědí dům. (Doupě).

    Pohádkové kozačky. (Boty jsou rychlé chodce).

    Kolo textu. (Kolobok).

    Kdo rád jezdí na vařiči. (Emelya).

    Pohádkový klobouk. (Neviditelný klobouk).

    Má velmi dlouhý nos. (Pinocchio).

    Kočka, která umí vyšívat na stroji. (Matroskin).

    Čím ošetřila liška jeřába? (Krupicová kaše).

    Čím chytal vlk ryby? (Ocas).

Výborně, splnili jste úkol. Ale byly lehké. Zkusme překonat těžší překážku. Tým, který zná odpověď, zvedne ruku a odpoví:

1. Jak se jmenuje dílo K.I. Chukovského, hlavní postava které „Umyvadla jsou šéfem a žínky velitelem“? („Moidodyr“).

2. V pohádce „Popelka“ se dýně promění v ... (kočár), krysa v ... (kočí), myši v ... (koně) a normální děvče do... (princezna).

3. Pohádka, ve které vlk sežere všechny hlavní hrdiny a jen ten nejmladší se před ním dokázal schovat v peci. ("Vlk a sedm mladých koz").

5. Poetické otázky

1. Náš hrdina si neumyl obličej

Zůstal jsem úplně bez věcí.

"Pokud si nechceš umýt ruce,

Nechceme se s tebou kamarádit!"

Ale na pomoc přišlo mýdlo.

Stal se špinavým chlapem.

Pohádka skončila přátelstvím,

Dobrý, šťastný konec.

(K.I. Chukovsky „Moidodyr“)

2. Tiše slezl z okna,

Váleno po cestě.

Buclatý, růžový a odvážný,

Všichni to chtěli jíst.

Od nepřátel i od přátel

Zachránil se svou písní.

Proč jsi, příteli,

Seděl jsi lišce na ponožce?

(„Kolobok“, ruský lidový příběh.)

3. Starý muž - otec nemůže spát,

Svým synům dal příkaz, aby se oženili:

„Každý vystřelí šíp

A najde si ženu!“

Štěstí nejmladšího, Ivane,

Bylo to těžké, dlouho očekávané.

Ivan prošel sto cest

Našel jsem Vasilisushku.

(„Žabí princezna“, ruský lidový příběh.)

4. Sestra běhala a hrála si

Ano, a ztratil jsem bratra.

Jak být? Kam běžet?

Kde najdu svého bratra?

V hlubokém lese, v polorozpadlé chatrči

Z yagy, od zlé staré ženy.

Dětem pomáhali kamarádi

Vrátili se do svého rodného domova.

(„Husy jsou labutě“, ruský lidový příběh.)

5. Dědeček byl příjemně překvapen:

Zelenina se nyní pěstuje.

Sám na zahradě

On to nezvládá.

A seděla pevně na zemi

Úžasné... (tuřín).

(„tuřín“, ruská lidová pohádka).

6. Neexistuje žádná řeka ani rybník,

Kde mohu pít vodu?

Velmi lahodná voda

V díře od kopyta!..

(„Sestra Alyonushka a bratr Ivanushka“)

6. Soutěž "Opravte chybu."

Celý týden čtu pohádky. Poslouchejte pozorně a pokuste se mě opravit, pokud se mýlím.

– „Turecká princezna“;

- "Na povel psa";

- „Ivan Tsarevich a zelený vlk“;

- „Sestra Alyonushka a bratr Nikitushka“;

– „Kohout - zlatá pastýřka“;

- „Chlapec s pěstí“;

- „Strach má velké uši“;

– „Axe nudle“;

- "Malý červený klobouk."

7. Soutěž kapitánů.

Vyřešte pohádkové problémy (z knihy Oster G. Kniha problémů. - M.: Rosman, 1996).

    Slepice Ryaba snesla vejce, ale myš ho rozbila. Pak Rjaba snesla další tři vejce. Myš je také rozbila, Ryaba se napjala a sundala dalších pět, ale bezohledná myš rozbila i tyto. Z kolika vajec by si dědeček a babička mohli vyrobit míchaná vajíčka, kdyby nezkazili svou myš? (Z 9 vajec.)

    Byla jednou jedna Červená karkulka. Svou babičku velmi milovala. Jednoho dne její matka upekla koláče a Karkulka se rozhodla vzít je k babičce. Do košíku dala 3 koláče se zelím, 2 koláče s jablky a 4 koláče s masem. Kolik koláčů vzala Červená karkulka pro svou babičku? (9 koláčů.)

Odraz.Shrnutí kvízu.

Teď pojďme spočítat body. Tým s největším počtem bodů vyhrává (týmové ceny).

Naše cesta světem zázraků a kouzel skončila. Díky vaší znalosti pohádek a vašemu přátelství jsme mohli tuto cestu projít. Nyní v tom ale můžete pokračovat sami, protože pohádková cesta je nekonečná. Jakmile otevřete sbírku pohádek, jedete!

Líbilo se vám putování pohádkami? (Odpověď dětí)

Co máš nejradši? (Odpověď dětí)

Proč si myslíš, že potřebujeme pohádky? co učí? (Odpověď dětí)

Pohádky nás učí být chytrými a laskavými, čestnými a pracovitými, přátelskými a odvážnými. Učí, jak porazit zlo, lži, podvod, nikdy neztrácet víru ve štěstí, milovat svou vlast a chránit slabé.

Magická hudba.
Vypravěč: Naučil se? Jsem vypravěč! Ahoj děti!
Chodím po zemi mnoho staletí
S kouzelná kniha ve vyřezávané vazbě
Nikde jinde na světě nic takového nenajdete.
Listuji v tom stránka stránky,
A tak jdou před námi v řadě
Všechny staré pohádky a nové pohádky však
Všechno dobré pohádky a velmi děsivé.
Vtipné, smutné, různé pohádky...
A pro každého je na této partě klíč.
Jsou to dveře z pohádky
se před vámi otevře
A zavede vás do světa kouzel.
Dnes se vydáme na cestu po stránkách našich oblíbených knih. Řekněte mi, jak obvykle začínají pohádky? (V nějakém království, kdysi, atd.) Dobře, víte. A také obvykle v pohádkách hlavní hrdinové někoho zachraňují, někoho osvobozují. Začněme osvobozením motýlů z webu.
(hádejte hádanky napsané na motýlech)
A teď hurá do pohádky!
(Brownie dojde)
Kuzya: Oh, špatné, špatné, smutné. Není tam žádný norek, žádná trhlina, žádná skříň. Nemám se kam schovat.
Vypravěč: Kuzenko, proč potřebuješ skříň?
Kuzya: To jsou ty nudné. Hrudník je potřeba schovat. V hrudi mám všelijaké věci. Hrdinové různých pohádek je ztratili. A teď se o ně starám.
Vypravěč: Kuzenko, ať ti kluci pomůžou najít páníčky. Ukážeš věci a kluci řeknou, kdo jsou.
(zlatý klíč; sklenice; láhev s nápisem „Drink me“;
Červená Karkulka; skořápka vlašský ořech; oranžová kravata;
teploměr; dráp; stříbrný talířek a nalévací jablko;
klíč; Malachitová krabička; "královy nové šaty";
kuřecí peří; hrášek, šarlatový květ)
Vypravěč: Vidíš, Kuzenko, není třeba nic skrývat. Všichni majitelé se našli. To jsou skvělí kluci, které máme.
Kuzya: Jen přemýšlejte, uhodli jste správně. Ale umím létat na koštěti.
Vypravěč: Tak to vezměte a naučte chlapy.
(Kuzya rekrutuje týmy o třech lidech. Když jedou na mopu, musí běžet
mezi kolíky znázorňující stromy v lese a nesrážet je)
Vypravěč: A hustý les zůstal pozadu.
Kuzya: Oh, povídám si s tebou. A moje chata tam zůstala bez dozoru. Oh, můj špatný, můj špatný smutek. (utíká)
Vypravěč: Kluci, skončili jsme poblíž vesnice Prostokvashino. Žijí zde hrdinové pohádek Eduarda Uspenského. Pojďme si o nich povídat.
1) Řekni mi, jak správně jíst sendvič, aby chutnal lépe?
2) Jaké tři nákupy provedl strýc Fjodor a jeho přátelé, když našli poklad?
3) Jak se jmenoval traktor a na čem fungoval?
4) Jak přátelé vytápěli svůj dům?
5) Jakou cenu slíbili rodiče strýčka Fjodora tomu, kdo najde jejich syna?
6) Proč si Matroskin obarvil knír a seděl ve sklepě?
7) Kde ve městě žila Cheburashka?
8) Když onemocněla dívka Galya, která místo ní hrála Červenou Karkulku?
9) Kde a s kým pracoval krokodýl Gena?
10) Co postavil krokodýl Gena a jeho přátelé?

Postavme také Dům přátelství.
(soutěží dva týmy, každý dostane sadu kostek, naopak musí doběhnout k židli a přinést jednu kostku - kostku, vyhrává tým, který nejrychleji poskládá svůj domeček z kostek)
Hlasitý řev.
Vypravěč: Kdo to pláče v našem domě přátelství?
Objeví se princezna Nesmeyana
Vypravěč: Co se stalo, kdo tě urazil?
Nesmeyana: Zrcadlo mě urazilo. Tam se místo mě vždycky objeví někdo jiný. (pláč)
Vypravěč: Kdo je ten druhý?
Nesmeyana: Nevím... (pláč)
Vypravěč: Kluci, pomozme Nesmeyane. Ukaž nám své zrcadlo.
1) Žena zahalená do nejjemnějšího bílého tylu, který jako by byl utkán z milionů sněhových hvězd. Byla neobyčejně krásná. Ale je to celé z ledu. Z oslnivě jiskřivého ledu.
2) Měl na sobě kanárkově žluté kalhoty a oranžovou košili se zelenou kravatou. Na hlavě má ​​modrý klobouk.
3) Jeho husté, neudržované vousy se táhly po podlaze, jeho vyvalené oči koulely, jeho obrovská tlama cinkala zuby, jako by to nebyl člověk, ale krokodýl.
4) V samotném poháru květiny seděl malý muž, bílý a průhledný, jako křišťál. Na hlavě mu zářila koruna a za rameny se mu třepotala lesklá křídla.
5) Na krku má zčernání, pod nosem má skvrnu. Jeho ruce jsou tak špatné, že se mu stáhly i kalhoty.
6) Oškrábal spodek stromu, zametl stodolu a vychladil okno.
7) U plotu byl dlouhý sloup, na kterém trčel slaměný strašák, aby odehnal ptactvo. Hlava plyšáka byla vyrobena z pytle naplněného slámou, na kterém byly namalované oči a ústa, takže to vypadalo legračně lidskou tvář. Strašák byl oblečený v obnošeném modrém kaftanu; Tu a tam z děr v kaftanu trčela sláma. Na hlavě měl starý ošuntělý klobouk, z něhož byly ustřiženy zvonky, a na nohou staré modré boty, jaké muži v této zemi nosili. Strašák měl vtipný a zároveň dobromyslný vzhled.
8) nejroztomilejší ze všech je nejmladší, s kůží čistou a něžnou jako okvětní lístek růže, s očima modrýma a hlubokými jako moře. Jen ona, stejně jako ostatní, neměla nohy, ale místo toho měla ocas jako ryba.

Vypravěč: Vidíte, to je v pořádku, hrdinové se právě odráželi ve vašem zrcadle různé pohádky. proč pořád pláčeš?
Nesmeyana: Protože se nudím... (řve)
Vypravěč: Ach, lidi, ona utopí všechny naše pohádky. Zkusme ji rozesmát. Nesmeyano, podívej, máme Firebird. Nyní Alyonushki a Ivanushki vytáhnou jedno pírko z jejího ocasu a splní úkoly.
1. Tancuj jako robot.
2. Ukažte, jak zoolog chytá motýla.
3. Zkuste ztvárnit tanka pomocí gest, pohybů a zvuků.
4. Nakresli obrázek trubače, kterému padají kalhoty.
5. Představte si kytaristu, kterého svědí záda.
6. Přečtěte si báseň ___, jako by:
a) opravdu se vám chce spát;
b) je vám velká zima;
c) jsou vám tři roky.
Vypravěč: Konečně se naše Nesmeyana rozveselila.
Nesmeyana: Díky lidi. Jdu do své pohádky a chci ti dát míč. Odveze vás domů.
Vypravěč: Opravdu, kluci, je čas, abychom šli domů.
(dva týmy se seřadí jako vlak za sebou, první hráč dostane míček,
přenesou si jej přes hlavu rukama, poslední hráč, který míč obdržel, běží vpřed. Hra pokračuje, dokud si všichni hráči nevymění místo)
Vypravěč: Naše cesta pohádkami končí. Než odejdeme, pojďme si ještě zahrát. Pojmenuji hrdinu nějaké pohádky a hodím vám míč, ten, kdo ho chytí, bude muset jmenovat své přátele.
Ivan carevič; Aladin; Carlson; Cheburashka; Ellie; Cheshire Cat; Artemon; ozubené kolo; Kai; Matroskin; Hottabych; Nif-nif; Dr. Aibolit.

Výborně chlapci. Naše cesta skončila. Uvidíme se znova!

Literární kvíz „Skrze stránky vašich oblíbených pohádek“.
Cíl: Rozšíření znalostí o dílech pro děti.
Cíle: shrnout poznatky o dětské tvorbě; rozvíjet vynalézavost,
vynalézavost, erudice, paměť; pěstovat lásku ke čtení.
Průběh akce.
Kvízu se účastní tři týmy.
Kluci, máte rádi pohádky? Kolik jich znáš? Ale teď jsme
Pojďme zkontrolovat. Dnes provedeme kvíz „Prostřednictvím stránek vašeho oblíbeného
pohádky!
Na konci našeho kvízu budeme moci zjistit, kdo je nejlepší odborník na pohádky. Pro
hru musíme rozdělit do tří týmů. V tašce mám obrázky s
zobrazující předměty, které patřily pohádkovým postavám (klíč, dýně,
květ). (Děti si vyfotí obrázky a seskupí se do týmů.)
Chlapi, komu ten klíč patří? Ti, kteří mají klíč, jste tým Pinocchio.
Komu patří dýně? Jste Team Cinderella, ale kdo vlastní květinu?
Jste Team Thumbelina. A tak začínáme náš kvíz.
Takže naše první soutěž „Magická slovíčka“. Musíte si pamatovat, které hrdiny
Soutěž "Kouzelná slovíčka".
řekli to či ono kouzelná slova a v jaké práci.
1. "Od štikový příkaz podle mého přání." (Emelya v ruštině lidová pohádka
"Kouzlem")
2. SivkaBurka, prorocký kaurka! Stůj přede mnou jako list před trávou. (Ivan
blázen v ruské lidové pohádce "Sivka Burka")
3. "Tudy otevřete!" (Alibaba, v orientální pohádka„Alibaba a 40
lupiči")
4. Leť, okvětní lístek, přes západ na východ, přes sever, přes jih, vrať se,
dělat kruh! Jakmile se dotknete země, je to můj rozkaz! (Zhenya, v pohádce
"Sedmikvětý květ" od V. Kataeva)
5. „Raz, dva, tři. Uvařte hrnec! (Dívka, v pohádce bratří Grimmů „Hrnec
Ovesná kaše")
6. „Cracks, fex, peke“ (Liška Alice, Kocour Basilio, Pinocchio, v pohádce A.N. Tolstého
"Zlatý klíč nebo Pinocchiova dobrodružství."
7. "Kara Baras". (Moidodyr, K. Chukovsky „Moidodyr“)
8. „Ach ty, moji ubohí sirotci, moje žehličky a pánve!

Jdeš domů neumytý, já tě umyji pramenitou vodou. Vyčistím tě
písku, poliji tě vařící vodou a budeš zase,
Jako když svítí slunce." (Fedora z díla K. Čukovského „Fedorinův smutek“)
Soutěž "Úžasné proměny".
Druhá soutěž se jmenuje „Úžasné proměny“. Musíte si pamatovat
v koho se hrdinové různých děl proměnili nebo byli očarováni
pro děti. 1. V koho se proměnil princ Guidon v pohádce A.S. Puškina „The Tale of
Car Saltan, o jeho slavném synovi a mocný hrdina princ Guidon Saltanovich a
Ó krásná princezna Labutě"? (komár čmelák, moucha)
2. V koho se proměnil obří kanibal v pohádce Ch. Perraulta „Kocour v botách“? (lev,
myš)
3. V koho se proměnila stará čarodějnice? hezký klukÚdajně v pohádce V. Gaufa?
(na trpaslíka)
4. V koho se každé ráno proměnilo 11 bratří princů v pohádce H. C. Andersena?
(v pohádce „Divoké labutě“ je 11 krásných labutí)
5. V koho jsi se proměnil? ošklivá kachna v pohádce H. C. Andersena? (do krásné labutě)
6. V co se proměnila dívka Sněguročka v ruské lidové pohádce? (v oblaku)
7. V koho se proměnil Ivan Blázen v ruské lidové pohádce „Sivkaburka“
jde do pravého ucha a vychází do levého? (v dobrém člověku, bez ohledu na to, co si myslíte, ne
hádej, neříkej v pohádce, ani nepopisuj perem)
8. V co se proměnila Malá mořská víla v pohádce H. C. Andersena? (do mořské pěny)
Soutěž „Kdo je autorem“.
Naše třetí soutěž se jmenuje „Kdo je autor“. Každý tým bude přečten
úryvek z díla, musíte uhodnout autora tohoto díla, a je to
práce.
1. Řekni mému zrcadlu mé světlo,
2. Řekni mi celou pravdu.
Yal je nejsladší na světě,
Celá červenavá a bělejší...
(A.S. Puškin „Příběh mrtvá princezna a sedm hrdinů"

3. Jakmile se šikmý tým posadil,
Celý ostrov zmizel pod vodou.
(N.A. Nekrasov „Dědeček Mazai a zajíci“)
4. Zazvonil mi telefon.
Kdo mluví? slon!
Kde? z velblouda.
Co potřebuješ? čokoláda.
Pro koho? Pro mého syna?...
(K. Čukovskij „Telefon“)
5. Starý muž žil se svou starou u velmi modrého moře;
Bydleli ve zchátralé zemljance. Přesně třicet let a tři roky
. (A.S. Pushkin „Příběh rybáře a ryby“)
6. Let, okvětní lístek mouchy, přes západ na východ, přes sever,
přes jih, vraťte se poté, co uděláte kruh.
Jakmile se dotkneš země, budeš můj.
(V. Kataev „Cvetiksemitsvetik“)
7. Je ti teplo, holka? Jsi teplá červená?
Teplo, mráz, teplo, otče.
(Ruská lidová pohádka "Morozko")
Soutěž "Hádej hádanku."
1. Tato dívka je velmi malá a spala v květině.
Brouk s ní tančil
Hraboš byl držen v díře,
Ocitla se v zemi květin. (palec)
2. Tento chlapec je velmi zvláštní. Carlo je vyrobeno z kulatiny.
A marně jsem se zapletl s liškou
Nemůžeš být takhle šťastný! (Pinocchio)
3. Tento chlap je velmi mazaný.
Má ocas, ale je slavný. Vždycky nosil holínky, porazil obra.
(Kocour v botách)

4. Tato dívka je velmi krásná,
Ale Pinocchio učil marně. (Malvína)
5. Tento pes sloužil Malvíně,
A Buratino se zavřela do skříně.
(Artemon)
Soutěž "B" neobvyklá země»
Další soutěž se jmenuje „V neobvyklé zemi“. Musíte uhodnout který
hrdinové navštívili tu či onu neobvyklou nebo magickou zemi.
1. Kdo navštívil království Crooked Mirrors?
(Olya a Yalo v pohádce „Království křivých zrcadel“ od V.G. Gubareva)
2. Který z hrdinů odešel do země Limpopo?
(Doktor Aibolit v díle K. Chukovského)
3. Který z hrdinů skončil v zemi bláznů?
(Pinocchio v pohádce A.N. Tolstého „Zlatý klíč“)
4. Kdo navštívil zemi Lilliput?
(Gulliver v pohádce G. Swifta „Gulliver v zemi liliputu“)
5. Který z hrdinů letěl na Měsíc?
(Nevím z díla N. Nosova „Dobrodružství Dunna a jeho přátel“)
6. Do kterého z hrdinů šel s kamarády Smaragdové město do Velkého Goodwina?
(Ellie v díle A.M. Volkova „Čaroděj ze smaragdového města“)
Soutěž "Přátelé".
V soutěži „Přátelé“ jste pravděpodobně již uhodli, že musíte pojmenovat své přátele
pohádkových hrdinů.
1. Krokodýl Gena (Cheburashka)
2. Dívka Gerda (chlapec Kai)
3. Carlson (dítě)
4. Pinocchio (Artemon, Malvína, Pierrot)
5. Strýček Fjodor (kočka Matroskin, pes Sharik)
6. Dívka Ellie (Toto, Tin Woodman, Lev, slaměný muž)
Soutěž "Pohádková křížovka".

V této soutěži musíte vyluštit křížovku a odpovědět na otázku: Kdo píše
pohádky? (vypravěči)
1. Jak se v ruské lidové pohádce jmenovala dívka, která se proměnila v oblak?
(Sněhurka)
2. Kdo pracoval Gena v díle E. Uspenského v díle „Krokodýl Gena“
a jeho přátelé“? (krokodýl)
3. Jaký byl nejlepší lék pro Carlsona? (vařící)
4. Který z pohádkových hrdinů jel na ples v dýňovém kočáru? (Popelka)
5. Kdo v ruské lidové pohádce zbořil zlaté vejce pro dědu a babičku? (slepice)
6. Při setkání s kterým pohádkovým hrdinou musíš ronit slzy? (cipollino)
7. Jmenujte hlavní postavu pohádek „Žabí princezna“ a „Sivkaburka“? (Ivanuška)
8. Co dali pod dvacet matrací a dvacet peřinek pro princeznu v pohádce
H. K. Andersen? (hrášek)
9. Jakou zeleninu pěstoval dědeček v ruské lidové pohádce? (tuřín)
10. Jaké květiny natrhala nevlastní dcera v lese v pohádce „Dvanáct měsíčků“?
(sněženky)

Výborně chlapci! Pohádky píší vypravěči. Všichni máme moc rádi pohádky,
ať jich je víc. Tímto náš kvíz končí.

Cílová:

1. Rozvíjet čtenářský zájem, vštípit lásku ke čtení a knihám; podporovat rozvoj řeči a paměti.
2. Organizovat dětem volný čas, pomáhat posilovat dětská skupina, vštípit schopnost naslouchat a slyšet jeden druhého.
3. Podporujte nesnášenlivost vůči lidské neřesti- chamtivost, lži, zbabělost.
4. Ukažte dětem úžasný svět pohádky, jejich moudrost a krása; rozvíjet zájem, kreativní myšlení, pozornost, paměť; pěstovat lásku k pohádkám.
Zařízení: ilustrace k pohádkám, projektor, plátno, prezentace „Skrze stránky vašich oblíbených pohádek“, prezentace „Hádej!“, výstava žákovských kreseb.
Učitel:
U pohádky čistá duše,
Jako lesní potůček.
Přichází pomalu
V chladné noční hodině.
Rodáci jeho tvůrce
Chytrý lid, moudrý lid,
Vložil do toho svůj sen,
Jako zlato v rakvi.

Děti hrají píseň „Little Country“, autor I. Nikolaev.

Student
Proč potřebujeme pohádky?
Co v nich člověk hledá?
Možná laskavost a náklonnost.
Možná včerejší sníh.
Žák
V pohádce vítězí radost
Pohádka nás učí milovat.
V pohádce zvířata ožívají,
Začnou mluvit.
Student
V pohádce je všechno spravedlivé:
Jak začátek, tak konec.
Statečný princ vede princeznu
Určitě uličkou.
Žák
Sněhurka a mořská panna,
Starý trpaslík, dobrý trpaslík -
Je pro nás škoda opustit pohádku,
Jako útulný sladký domov.
Učitel
Čtěte pohádky, děti!
Naučte se je milovat.
Možná v tomto světě
Pro lidi bude snazší žít.
Prezentace „Skrze stránky vašich oblíbených pohádek“
Je zobrazen snímek č. 1 prezentace „Skrze stránky vašich oblíbených pohádek“.
(Název snímku prezentace)

Kluci, navrhuji vydat se na cestu na létající lodi po stránkách vašich oblíbených pohádek. Potkáme tam nejen naše známé pohádkové postavy, ale také si ověříme, jak dobře si tyto pohádky pamatujete. A tak, jdeme na to!

Snímek č. 2(Na plátně se promítá létající loď)

Student
Ne ve skutečnosti ani ve snu,
Beze strachu a bez bázně
Zase letíme po zemi
Což na zeměkouli není.

Žák
Není zobrazeno na mapě
Ale ty a já víme
Co je ona, jaká je země
Země je kouzelná!

Student
Ponurá staletí plují,
Plovoucí jako mraky na obloze.
Spěchají, běží za rokem za rokem,
A pohádka je na vás! - žije!

Žák
Kdy a kdo to složil
Někde v mé chatě -
A nejstarší staromilec
Nedá vám odpověď.

Student
A o zvířatech
A o králích,
A co se ve světě stalo -
Všechno je v mé paměti pohádka
Uložil to pro tebe a pro mě.

Žák
Bydlí v jakémkoli domě
A cestuje napříč zeměmi.
A proč?
Ano protože
Že bez ní nemůžeme žít.

Učitel:
Nyní otočme stránky vašich oblíbených pohádek a zjistěte, jak si je pamatujete.

V jaké pohádce oslovil král-otec své syny slovy:

"Přede všemi čestnými lidmi dávám své královské slovo,
Že dnes, mimochodem, já, synové, si vás vezmu!
Zde jsou vaše luky, zde jsou vaše šípy - dejte se do práce!
Vystřelíš šíp, aniž bys se podíval,
Kam dopadne tvůj šíp, tam na tebe čeká tvoje nevěsta!“ (Princezna žába)
Snímek č. 3(Snímek s ilustrací k pohádce „Žabí princezna“)

Snímek č. 4

(Slide s obrázkem Moroz Ivanoviče)

Jak se jmenuje tato pohádka? Koho ocenil Moroz Ivanovič v pohádce „Morozko“? (jehlačka)

Snímek č. 5(Je promítán diapozitiv k pohádce „Sestra Alyonushka a bratr Ivanushka“)

Proč se Ivanuška proměnila v kozičku? (Napil se vody z otisku kozího kopyta) Kdo ho zachránil? (Obchodník)

Snímek č. 6(Ilustrace k pohádce "Na povel štiky")

Jak se jmenuje hrdina této pohádky? (Emelya)
Jaká kouzelná slova mu štika řekla?
(Na příkaz štiky, na mou touhu...

Husy tiše vyletěly nahoru
Kroužili jsme kolem a dívali se,
Chlapec byl rychle chycen
A dali mě na křídla,
Odešel za mraky
Beze stopy.
Snímek č. 7(diapozitiv s ilustrací k pohádce "Husy a labutě")

Kdo pomohl Mashence zachránit bratra Ivanushku? (Myš)
Co Mashovi rodiče slíbili, že koupí? (kapesník)

Básně čtou vyškolení studenti
Mnoho zajímavých příběhů
Nashromážděné po staletí
Ale hlavně slavný
O Ivanu bláznovi.

Franku, milý chlape
A naivní, jako dítě.
Nikdy neztratil srdce
Dělal jsem těžké věci žertem.

Nemusel se učit
Naučte se knižní moudrost
Ale kouzelný Firebird
Jen jemu se to podařilo chytit.

Na svém hrbatém koni
Cválal přes půl světa.
Slavný a bohatý
Nic nepřipustil.

Byl tam prosťáček Ivan,
Ale zelná polévka
Laptem stále neupil.
Je to nesmrtelný Kashchei
Nalezen a potrestán.

Rus z vesnice
Ničeho se nebál
A krásná princezna
Vzala si ho.

Vanya uspořádal hlučnou hostinu,
Ale bez hádek a bez rvaček,
Protože byl chytrý
Byl to velmi chytrý blázen!
Učitel:
Jaké znáte pohádky, ve kterých byl Ivan hrdinou?

Ivan rolnický syn“, „Ivan a zázrak Yudo“, „Sivka-Burka“, „Kůň hrbatý“, „Ivan carevič a šedý vlk", "Princezna žába")

Snímek č. 8(Na snímku je ilustrace k pohádce „Sivka-Burka“)

Jaká kouzelná slova řekl v této pohádce Blázen Ivan, aby se objevil Burka Sivka?
(Sivka-Burka, prorocká kaurka, postav se přede mnou jako list před trávou)

Snímek č. 9(Snímek s obrazem Ivana Careviče na Šedém vlku)

Jak se jmenuje tato pohádka? ("Ivan Tsarevich a šedý vlk")
Kdo přinesl mrtvou a živou vodu pro Ivana Careviče? (Vrána)

Snímek č. 10(Obrázek krále Berendeyho

Jak se jmenoval král, kterému Pták Ohnivák ukradl jablka z jeho zahrady? (Berendey)
Z jaké pohádky je? ("Ivan Tsarevich a šedý vlk")

Snímek č. 11(Ilustrace k pohádce "Ryaba Hen")

Kdo rozbil vejce? (Myš)
Snímek č. 12(Snímek s ilustrací pohádky „Tops and Roots“)

Jaké pohádkové postavy jsou zobrazeny? („Topy a kořeny“)
Proč byl medvěd tím mužem uražen?
(Protože ho ten muž podvedl)

Snímek č. 13(Snímek s ilustrací k pohádce "Kolobok")

Která píseň koloboku byla poslední? Proč? (Za čtvrté, liška snědla housku)

Snímek č. 14(Na diapozitivu je obrázek k pohádce „Kohout a semeno fazole")

Čím se kohoutek udusil? (Fazolové semínko)
Kdo pomohl slepici zachránit kohouta? (Paní, pán, kráva)
Jak se jmenuje tato pohádka? ("Kohout a semínko fazolí")
Co tato pohádka učí?
(Soudružská vzájemná pomoc, schopnost být přáteli a pomáhat si)

Učitel: Máte pravdu kluci. A.S. Pushkin také řekl: "Pohádka je lež, ale je v ní náznak, lekce pro dobré lidi." Jaké poučení nám pohádka dává? co to učí?

Student
Můžete se poučit z pohádky
Je plná moudrosti
Její hrdinové učí život,
Zdobí je laskavost.
Žák
Popelka přichází na pomoc
Mořská panna řeči říká:
Kocour v botách čte příběh
Koschey nesmrtelný spí doma.
Student
Nejsou v životě žádné pohádky?
Hrdinové sem, hrdinové tam, -
Dobrý čaroděj se opaluje,
A dokonce jede do Amsterdamu.
Žák
Každý na světě potřebuje magii,
Všichni lidé věří v zázraky
A Sněhurka temná noc,
Kreslí města online.
Student
A já tomu chci tak moc věřit
Že v pohádce jsme opět kouzelní,
Ať jsou v životě bouře a vánice,
Přejeme vám laskavost.

Učitel:
Nyní přejděme k výstavě vašich kreseb. Pro dnešní akci jste ilustrovali své oblíbené pohádky. Dávám slovo autorům těchto kreseb. Prezentujte svou práci, kluci.
(Děti popisují svou práci a vyjadřují svůj vztah k pohádkám.)

Učitel:
Velký dík patří autorům nádherných děl za jejich lásku k pohádkám, kreativitu a schopnost vyjádřit své pocity kresbou. Vyzývám všechny, aby společně nakreslili obrázek, aby se všem dobře dařilo slavná pohádka. Ale naše kresba bude neobvyklá. Vyrobíme to z hádanek. Sami tvoří obrázek, pokud hádanky správně uhodnete. Tak…
Prezentace "Hádej!"

Prezentace "Hádej!"
PPTX / 2,1 MB
Snímek č. 1, č. 2 (Titulní snímek prezentace „Hádej to“, snímek s apelem na kluky)

„Liška pracovala celou zimu, přestavěla dům.
Vyzdobeno, uklizeno,
Cítila se v něm dobře.
Ale přišlo jaro, pryč z domova
Nezůstala žádná stopa.
Všechna liščí sídla
Voda z taveniny smyla." (Zaykinina chýše)

Snímek č. 3 (Snímek s obrázkem 1 puzzle)

Jako dítěti se mu všichni smáli,
Snažili se ho odstrčit:
Koneckonců, nikdo nevěděl, že on
Narodil se jako bílá labuť. ("Ošklivá kachna")

Snímek č. 4 (Snímek zobrazující dvě hádanky)

V této knize jsou jmeniny, bylo tam mnoho hostů.
A v tyto jmeniny
Najednou se objevil padouch.
Chtěl zabít majitele
Málem ji zabil.
Ale do zákeřného padoucha
Někdo usekl hlavu. ("Fly Tsokotukha").

Snímek č. 5 (snímek se 3 hádankami)

Komu se nechtělo pracovat, ale hrál a zpíval písničky?
Třetímu bratrovi později
Přiběhli k nový dům.
Utekli jsme před mazaným vlkem,
Dlouho ale vrtěli ocasem.
Pohádku zná každé dítě
A jmenuje se... („Tři prasátka“).

Snímek č. 6 (Snímek se 4 hádankami)

A teď zahájíme rozhovor o něčím domě...
Obsahuje bohatou milenku
Žil šťastně
Ale potíže přišly nečekaně:
Tento dům vyhořel! ("Kočičí dům").

Snímek č. 7 (Snímek zobrazující 5 hádanek)

Bušil a bušil nosem do talíře,
Nic nespolkl
A zůstal mu nos.

Snímek č. 8, (Snímek zobrazující celý obrázek: ilustrace k pohádce "Teremok")

Učitel: Jsem si jistý, že se vám dnešní cesta líbila a odnesete si ji dobré lekce, stanete se pozornějšími k ostatním, budete spěchat na pomoc těm, kteří to potřebují, projevíte odvahu a odhodlání, vynalézavost a vynalézavost. A doufám, že nás čeká další setkávání s pohádkami. Děkujeme za vaši aktivitu.

Žák:
Vyrosteme, budeme jiní,
A možná mezi starosti
Přestaneme věřit pohádkám,
Ale pohádka k nám zase přijde!
A setkáme se s ní s úsměvem:
Nechte ho znovu žít s námi!
A tato pohádka našim dětem
Dáme vám to včas vědět!

Organizace: Střední škola MBOU č. 16

Lokalita: Stavropolský kraj, Pjatigorsk

cílová:

  • vybavit si s dětmi známé pohádky, aktivovat u dětí znalosti známých pohádek;
  • podporovat zájem o pohádky a rozvoj souvislé řeči u žáků;
  • podporovat laskavost, zdvořilost, odvahu, vynalézavost;
  • pěstovat lásku k pohádkám.

Zařízení:

  • „Pohádkové žetony“ (pro správnou odpověď)
  • Plastelína
  • Barevný papír
  • Nůžky
  • Přírodní materiál

Účastníci:

  • Moderátor
  • Řidič
  • Paralelní studenti 2. stupně (2 týmy)
  • Hrdinové z pohádek ( Sněhová královna, Červená karkulka, Popelka, Pinocchio).
  • Hosté

Pravidla hry:

Hry se účastní studenti 2. stupně paralelně (dvě družstva). Každý tým má kapitána, název týmu, emblémy účastníků a chorál. Pod vedením kapitánů a strojvedoucího se týmy vydaly „pohádkovým vlakem“ na vzrušující cestu. Při příjezdu na nádraží a zastávce se s účastníky hry setkávají na nádraží hrdinové pohádek, které znají a milují děti i dospělí. Pohádkoví hrdinové si pro členy týmu připravili různé úkoly, aby se kluci na své cestě dostali dál, je potřeba, aby na úkoly správně odpovídali. Za správnou odpověď obdrží tým „pohádkový žeton“. Na posledním stanovišti vedoucí a kapitáni počítají nasbírané žetony. Vyhrává tým, který během cesty nasbírá nejvíce žetonů. Poté jsou oceněni vítězové.

Průběh hry – cestování:(snímek 1.)

Moderátor:

Ahoj kluci a hosté naší dovolené! Dnes se vydáme na vzrušující cestu „Stránkami našich oblíbených pohádek“. Koneckonců, všichni znáte pohádky. Pohádka je náš věrný, laskavý přítel. Pohádky žijí v každé domácnosti police na knihy, stačí natáhnout ruku a vzít knihu a pohádka ožije. Pohádky nás vedou pohádkovými lesy, moři a rozdílné země, říkají nám zajímavé příběhy a prozradit úžasná tajemství. Tak a teď vyrážíme na cestu!

1. stanice: „Zimní“(snímek 2.)

(při příjezdu do každé následující stanice se řidič zeptá dětí na hádanku, aby pohádkový hrdina, poté, co děti uhodnou, objeví se pohádkový hrdina, který žije na tomto nádraží, hrdina položí dětem hádanky, aby mohly pokračovat v cestě po „Stránkach pohádek“).

Řidič:

Tato žena je krásná
Její krása je nebezpečná.
Může tě zničit pohledem,
Zmrazte své srdce během okamžiku.
Je celá plná klamu,
Do jejího ledového království,
Pokud někoho chytí,
Pravděpodobně zmizí.
Kdo je tato kráska?
Co je známé pro podvod?
Silný, vzpurný...
(KRÁLOVNA SNĚHU)(snímek 3.)

(objeví se Sněhová královna)

Sněhová královna:

Kluci, poznali jste mě. Výborně! A teď, abyste mohli pokračovat v cestě a nezmrzli na mé stanici, zkuste uhodnout moje hádanky, které jsem pro vás připravil. Připraveni? Pak pozorně poslouchejte...
1. Rychle si vzpomeňte na pohádku:

Postava v něm je chlapec Kai,

Královna sněhu

Srdce mi zamrzlo

Ale dívka je něžná

Neopustila chlapce.

Šla v mrazu, vánici,

Zapomínání na jídlo a postel.

Chystala se pomoci kamarádce.

Jak se jmenuje jeho přítelkyně?

(Gerda)(snímek 4.)

2. Akordeon v rukou
Na temeni hlavy je čepice,
A vedle něj je důležité,
Sedí, Cheburashko.
(Krokodýl Gena)(snímek 5.)

3. Matce se narodila dcera
Z krásné květiny.
Pěkné, maličká!
Dítě bylo centimetr vysoké.
Pokud jste četli pohádku,
Víš, jak se jmenovala moje dcera?
(palec)(snímek 6.)

4. Žije v Prostokvashino
Tam vykonává svou službu.
Doručuje poštu všem,
Je to jejich místní pošťák.
(pošťák Pechkin)

Sněhová královna:

Dokončili jste úkol! Jsi skvělý! Pospěšte si, nastupte do báječného vlaku a vydejte se na cestu. Šťastnou cestu!

Stanice 2: „Magie“.(snímek 8.)

Řidič:

Znáš tuhle holku?
Ona dovnitř stará pohádka zpívaný.
Pracovala, žila skromně,
Neviděl jsem jasné slunce,
Kolem je jen špína a popel.
A ta kráska se jmenovala... (Popelka)

(objeví se Popelka)(snímek 9.)

Popelka:

Ahoj hoši. Jsem rád, že vás mohu přivítat na mé stanici „Magic“. Ale abyste mohli pokračovat ve své cestě dál, splňte mé úkoly...

1. Kdo byl snoubencem Tsokotukha Fly? (Komařík). (snímek 10.)

2 . Jak se jmenovala tři prasátka? (Nif-Nif, Nuf-Nuf, Naf-Naf). (snímek 11.)

3 . Kdo šel do Afriky telegramem? (Dr. Aibolit). (snímek 12.)

5 . Který král má na jehlici zlatého kohouta? (U krále Dadona) (snímek 14.)

Popelka:

To je správně. Sbohem, chlapi!

Stanice 3: „Zajímavé“(snímek 15.)

Řidič:

K snídani jedl jen cibuli,
Ale on nikdy nebyl plačtivý.
Naučil jsem se psát nosem dopisu,
A dal do sešitu skvrnu.
Vůbec jsem neposlouchal Malvínu
Tatínkův syn Carlo... ( Pinocchio)

(objeví se Pinocchio)(snímek 16.)

Pinocchio:

Ahoj děti. Nyní uvidíte fragmenty z pohádek - karikatur. Vaším úkolem je uhodnout je...

  1. Fragment z karikatury pohádky „Příběh o rybáři a rybě“ (snímek 17.)
  2. Fragment z pohádky - karikatura " létající loď» (snímek 18.)
  3. Fragment z pohádky - karikatura "Thumbelina" (snímek 19.)
  4. Fragment z pohádky - karikatura "Pinocchio" (snímek 20.)
  5. Fragment z pohádky - karikatura "Teremok" (snímek 21.)
  6. Fragment z pohádky - karikatura " Zimní pohádka» (snímek 22.)
  7. Fragment z pohádky - karikatura "Kolobok" (snímek 23.)
  8. Fragment z pohádky - karikatura „Doktor Aibolit“ (snímek 24.)
  9. Fragment z pohádky - karikatura „Příběh mrtvé princezny a sedmi rytířů“ (snímek 25.)
  10. Fragment z pohádky - karikatura "Sněhová královna" (snímek 26.)

Pinocchio:

Kluci, jste skvělí!!! Bavila jsem se s tebou, teď pokračuj. Šťastnou cestu!

Stanice 4: „Pohádkové fráze“(snímek 27.)

Řidič:

Vlk žije ve velkém lese,

Všichni kolem znají stezky.

Podél jednoho z nich jde

Ten, kdo žije v pohádce.

Neřeknu vám o barvě panamského klobouku,

Co maminka navlékla na dceru?

Protože všichni jsou děti

Vědí o tom z knihy.

(Červená Karkulka)

(Objeví se Červená Karkulka) (snímek 28.)

Červená Karkulka:

Ahoj hoši. Moc jsem na tebe čekal. Potřebuji tvou pomoc. Jde o to, že na stránkách mých knih se pletou pohádky, začíná tam věta z pohádky, ale nemá konec. Prosím, pomozte mi dokončit větu a obnovit všechny pohádky. (snímek 29.)

V nějakém království... v nějakém stavu.
Kouzlem ...podle mého přání.
Brzy pohádka řekne... nebude to brzy hotové
A byl jsem tam a pil medovinové pivo... Stékal mi po kníru, ale nedostal se do úst.
Začali žít a žít. a vydělávat dobré peníze.
Dědeček bil a nezlomil... žena bil, bil
Žil jednou… Dědeček a Baba
Koschey... Nesmrtelný
Elena… Krásná
Vasilisa... Moudrý
Sestra... Alyonushka
Bratr... Ivanuška
Drobeček...Khavroshechka
Had... Gorynych
Sivka... Burka

Červená Karkulka:

Oh, děkuji moc, kluci. Bez vaší pomoci bych to nedokázal.

Opravdu vám chci poděkovat. A proto vám přednesu svou oblíbenou píseň. (Červená Karkulka zpívá píseň „Pokud je to dlouhé, dlouhé, dlouhé...“).

Pokud je to dlouhé, dlouhé, dlouhé,
Pokud je to na cestě dlouhé,
Pokud je to po cestě dlouhé
Dupej, jeď a utíkej,
Pak, možná, pak, samozřejmě,
To je asi pravda, pravda,
Je to možné, je to možné, je to možné,
Můžete přijet do Afriky!

A v Africe jsou řeky takhle široké!
A v Africe jsou hory tak vysoké!
Ahh, krokodýli, hroši,
Ach, opice, vorvaně,
A ještě zelený papoušek!
A ještě zelený papoušek!

A jakmile, jen, jen,
A jakmile na cestě,
A hned na cestě
Někoho potkám
Pak k tomu, kterého potkám -
Dokonce i zvíře, - věřím, věřím, -
Nezapomenu, budu, budu,
řeknu ahoj.

Ach, ahoj, takhle široké řeky,
Ach, ahoj, takhle vysoké hory,
Ahh, krokodýli, hroši,
Ach, opice, vorvaně,
A ještě zelený papoušek!
A ještě zelený papoušek!

Ale samozřejmě, ale samozřejmě
Když jsi tak líný
Když se tak stydíš
Zůstaň doma, nechoď ven.
Na nic nepotřebuješ silnice,
Svahy, hory, hory,
Strže, řeky, raci.
Pečujte o své ruce a nohy!

Proč potřebuješ tak široké moře?
Proč potřebuješ, aby bylo nebe tak vysoko?
Ahh, krokodýli, hroši,
Ach, opice, vorvaně,
Jo a zelený papoušek?!
Jo a zelený papoušek?!

Poté, co Karkulka dozpívala písničku, loučí se s kluky a přeje jim šťastnou cestu!!!

Stanice 5: „Hádání“(snímek 30)

Stanoviště 6: "Pohádková dílna" (snímek 33.)

Řidič:

Nad mou jednoduchou otázkou

Nevynaložíte mnoho úsilí.

Kdo je ten kluk s dlouhým nosem?

Udělal jsi to z klád?

(Papa Carlo)

(objeví se Papa Carlo)(snímek 34.)

Papa Carlo:

Ahoj hoši. Pokud jste dosáhli mé stanice, znamená to, že jste byli schopni zvládnout úkoly, kterým jste museli čelit na předchozích stanicích. To znamená, že znáte spoustu pohádek a pravděpodobně každý z vás má svého oblíbeného pohádkového hrdinu. Zvu každého z vás, aby si vyrobil svého oblíbeného pohádkového hrdinu z materiálu, který je v mé dílně. (snímek 35.)

(Na splnění tohoto úkolu mají týmy 5 minut. Poté, co je pohádkový hrdina připraven, kapitán týmu jej ukáže divákům. Pokud dokázali přesně určit, kdo to je, v tomto případě tým obdrží „pohádkový žeton“ .“ Poté se výsledky sečtou – započítávají se „Pohádkové žetony.“ Tým s největším počtem žetonů vyhrává).

Moderátor:

Proč potřebujeme pohádky?
Co v nich člověk hledá?
Možná laskavost a náklonnost.
Možná včerejší sníh.
V pohádce vítězí radost
Pohádka nás učí milovat.
V pohádce zvířata ožívají,
Začnou mluvit.
V pohádce je všechno spravedlivé:
Jak začátek, tak konec.
Statečný princ vede princeznu,
Určitě uličkou.
Sněhurka a mořská panna,
Starý trpaslík, dobrý trpaslík -
Je pro nás škoda opustit pohádku,
Jako útulný sladký domov.
Čtěte dětem pohádky!
Naučte je milovat.
Možná v tomto světě,
Pro lidi bude snazší žít.

Tak tedy, chlapi! Líbila se vám dnešní cesta? (odpověď dětí). Jste skvělí, paráda!!! Znáte spoustu pohádek, a tak jste přesně a snadno překonali všechny zkoušky, které si pro vás připravili hrdinové našich oblíbených pohádek. A teď je čas se rozloučit. Ahoj! Těšíme se na další setkání.

(Za hudby z televizního pořadu „Na návštěvě u pohádky“ postavy opouštějí sál a děti se vracejí do třídy).

Dovolená skončila.

Bibliografie.

  1. V. Pashnina „Přichází k nám na návštěvu pohádka“ - Jaroslavl: Akademie rozvoje, 2005.
  2. Dětská literatura. Edited by E. E. Zubareva. Moskva, 1993.
  3. Při sestavování souhrnu se fragmenty z mimoškolní činnost při čtení „Jaké kouzlo má tato pohádka!“, Vyrypaeva L. S. Festival pedagogické myšlenkyškolní rok 2005/2006.
  4. Hry, hlavolamy, hádanky pro žáky základních škol. Oblíbená příručka pro rodiče a učitele / Comp. T. I. Lingo. - Jaroslavl: „Akademie rozvoje“, „Akademie a K“, 1999.

Přísloví, rčení a idiomy: Základní škola / Komp. I. V. Klyukhina. – M.: „VAKO“, 2009.