Kresba na téma různých směrů větru. Přírodní jevy pro děti

cíle: upevnit znalosti dětí o takovém přírodním jevu, jako je vítr, o jeho vlastnostech a významu pro člověka a svět kolem něj; naučit děti samostatně vyvozovat závěry a zobecnění, navazovat souvislosti mezi předměty a jevy v procesu experimentální práce, v didaktických hrách a ve hrách TRIZ; doplňovat slovní zásobu dětí slovy jako „hořící“, „zuřivý“, „pronikající“, povzbuzovat je k aktivnímu používání slov charakterizujících vítr; naučit se používat při kreslení netradiční techniky zdůvodněné vizuálními úkoly.

Přípravné práce: zajistit dětem pozorování větru při procházkách; mluvit o větru vyznačit přirozené změny v kalendáři počasí; naučit děti určovat směr větru pomocí sultánů, korouhví, vlajek, točny; seznamovat děti s uměním výtvarné umění a literaturu zabývající se větrem.

Vybavení a materiály: dvě velké obruče, dva "portréty" větru, sada karet pro didaktická hra"Výhoda - škoda"; brčka pro malování vzduchem, sklenice na kvaš rozdílné barvy, kelímky na vodu, osm vinět; umyvadlo s vodou, plátno, člun s plachtou, větráky pro děti.

Lekce probíhá s podskupinou dětí.

PROCES STUDIA

Děti vstupují do sálu za klidné hudby a sedí na koberci.

Pedagog: Kluci, hádejte hádanku:

Děti: Vítr!

vychovatel: Proč se větru říká neviditelný?

Děti: Vítr není vidět očima. Dá se to jen cítit.

vychovatel: jaký je vítr?

Děti: Vítr je silný, slabý, studený, vzteklý, pichlavý, mírný, osvěžující, severní, jižní, teplý.

vychovatel: Jak poznáte, že venku fouká vítr?

Děti: Musíte se podívat z okna: pokud se větve stromů houpou, listy se pohybují, pak je vítr. Na ulici si s sebou můžete vzít sultány a točny. Pokud se sultáni ohýbají a točny se točí, pak fouká vítr. Okno můžete otevřít: silný vítr rozhoupat záclony, sfouknout papíry ze stolu...

vychovatel: Pojďme k oknu a uvidíme, jestli je dnes venku vítr.

Děti popisují svá pozorování a usuzují, zda je dnes větrné počasí.

vychovatel: Co dokáže vítr?

Děti: Bzučet v trubce, pískat, osvěžovat, foukat, kroužit listy, třást stromy, dělat vlny na vodě (atd.).

vychovatel: Vítr může dělat mnoho různých věcí – dobrých i špatných. Ve skutečnosti není možné vidět samotný vítr. Už jste to řekli. Ale v některých dobách žil na světě jeden umělec, který měl kouzelné brýle. S těmito brýlemi viděl každou neviditelnou osobu. Jednoho dne se Umělec rozhodl namalovat vítr. A tady je to, co udělal. (Učitel ukazuje dětem dva „portréty“ větru.) Co myslíte, který portrét ukazuje, jak vítr koná dobré skutky, a který ukazuje vítr, ze kterého jsou jen neštěstí?

Děti určují, který portrét zobrazuje „zlý“ vítr a který je „dobrý“. Vysvětlete, proč se tak rozhodli. Učitel před něj postaví dvě obruče a do každé umístí jeden z portrétů větru.

vychovatel: Mám obrázky, které ukazují činy větru. Musíte uhodnout, jaký vítr v otázce- o dobru nebo o zlu.

Hra dobrý vítr, špatný vítr

Jsou vybrány dvě děti. Jeden potřebuje vybrat obrázky se skutky zlého větru, druhý - se činy dobrého větru. Po splnění úkolu ostatní děti kontrolují správnost výběru obrázků. Můžete hrát na rychlost a opakovat hru 2-3krát.

vychovatel: Mám kouzelnou hůlku. Dokáže z vás udělat kohokoli. Postavte se volně.

Chiki-chiki-chikalochka,
Hra Transformer.
Otočte se
A proměňte se ve stromy!

Děti se "promění" ve stromy.

Děti a učitel:

Naše nohy jsou kořeny
Naše tělo je kmen,
Naše ruce jsou větve
Naše prsty jsou listy!

Imitace hry "Strom"

Hudba zní.

Vychovatel: Zafoukal lehký větřík - listí na stromech zašustilo. (Děti pohybují prsty.) Vítr se zvedl a větve se třásly. (Děti pohybují rukama.)
Počasí se úplně zhoršilo, silný vítr kymácí větve stromů, ohýbá jejich kmeny, ohýbá koruny k zemi. (Děti kývají rukama, naklánějí se ze strany na stranu.)
Ale vítr utichl a vyšlo slunce. Stromy odpočívají od bouře. (Děti se narovnají, pohybují pouze prsty a rukama.)

pečovatel(mává hůlkou):
Ať se stromy stanou dětmi!

Děti si opět sednou na koberec.

vychovatel: Víš, co je to vítr?

Děti: Toto je pohyb vzduchu.

vychovatel: Je možné vytvořit "umělý" vítr?

Děti: Ano. K tomu je potřeba rozhýbat vzduch – mávat rukou, foukat na sebe, mávat ventilátorem, zapínat ventilátor.

Učitelka rozdává dětem vějíře.

vychovatel: Lehký vánek osvěží naši pokožku. Zkuste vytvořit lehký vánek, abyste se osvěžili. Dopřejte své pokožce příjemný dech. (Děti se fandí fanouškům.) V některých dobách bohaté dámy nikdy neopustily dům, aniž by si s sebou vzaly vějíř. Na veřejných místech, na plesech, v divadlech se ovívali fanoušky. Dnes můžeme ventilátor vidět pouze v kině nebo v divadle.
Jaké elektrické spotřebiče v naší době nahradily ventilátory?

Děti: Ventilátor, klimatizace.

vychovatel: Nyní pojďme k našemu malé moře. (Všichni přistoupí ke stolu, na kterém je položena mísa s vodou.)

Co je teď moře?

Děti: Uklidnit.

vychovatel: proč ses tak rozhodl?

Děti: Na moři nejsou vlny, voda se nehýbe.

vychovatel: Je možné, aby se na moři objevily malé vlny?

Děti: Musíte na vodu.

Učitel vyzve děti, aby foukaly na vodu. Tvoří se „vlny“.

Pedagog: Vítr hýbe vodou, žene vlny.

Učitel nabízí ke spuštění lehkou loďku s plachtami. Loď se nepotápí a nehýbe se. Stojí na místě.

vychovatel: Proč naše loď nepluje?

Děti: Protože je bezvětří.

vychovatel: Co se musí stát, aby loď plula?

Děti: Musí foukat vítr.

Děti foukají na vodu. Loď se dá do pohybu.

vychovatel: Plachta je past na vítr. Vítr nafoukne plachtu a svou silou uvede loď do pohybu. Člověk vynalezl plachty už dávno. Vzpomeňme na báseň A. Puškina o lodi.

Děti:

Vítr kráčí po moři
A loď tlačí
Běhá ve vlnách
Na nafouknutých plachtách...

vychovatel: Ale vítr není jen přítel navigátora. Co se může stát lodi, když fouká velmi silný vítr a na moři začne bouře?

Děti: Vítr může převrátit loď, může ji zahnat ke skalám, může najet na mělčinu.

vychovatel: To je pravda. Na plachetnicích se plavili stateční lidé, kteří se odvážili riskovat své životy. Dnes se plachtění stalo sportem. A na oceánu plují velké spolehlivé lodě, které nepohání vítr, ale motor.

Najednou je slyšet zvuk větru.

vychovatel: co to je? Vítr zřejmě zaslechl, že mluvíme o něm, a rozhodl se do rozhovoru zasáhnout. Poslouchat. Jaká je povaha tohoto větru? Je silný nebo slabý?
A kdybyste se mohli na chvíli proměnit ve vítr, jaký byste to byli?
Představte si, že máte jako Umělec z pohádky kouzelné brýle a vidíte neviditelné. Nakreslete svůj vítr.

Děti sedí na podlaze a kreslí vítr foukáním barvy z brčka. Poté představí své postavy, pohovoří o jejich postavách.
Učitel zavolá děti k sobě a nabídne jim, že zavřou oči. Když děti otevřou oči, objeví se před nimi truhla.

vychovatel: kdo tu byl? Kdo by tu mohl nechat tu truhlu?

Děti: Vítr, pravděpodobně.

vychovatel: Ano, něco v tom je! To jsou píšťalky! Asi vítr chtěl, abyste s ním nejen kreslili, ale i pískali. (Dává dětem píšťalky a loučí se s nimi.)

Zhanna Ivanova,
učitelka mateřské školy č. 55, Apatity, Murmanská oblast

Popis jak nakreslit vítr barvami

Jak nakreslit Moskvu tužkou pro děti - Jak nakreslit vítr tužkou BabyBlog. Losujeme špatné počasí Dechová hudba Synopse GCD v seniorském! Jak nakreslit Moskvu tužkou, barvy pro děti po etapách? Jak kreslit. Všechny odpovědi na téma - Jak nakreslit vítr tužkou. Není možné nakreslit samotný vítr, takže musíte použít pomocné. Barvy Jak malovat barvami ve spreji. Jak nakreslit vítr Jak nakreslit kytici růží tužkou krok za krokem, symbol. Jak nakreslit podzim nakreslený větrem - tužkou a barvami Alina. Vidíte, vše je jednoduché, přístupné a žádné složité linky. Takže VÍTR SE MŮŽE KRESLIT SÁM Jak nakreslit vítr pro děti Jak nakreslit vítr, nakreslit písmeno c pohádková země kreslení obrázku kresba vítr zimní dlouhodobý plán třídy výtvarné výchovy, kreslení kvašem. Jak nakreslit prostor akvarelem, kvašem nebo olejové barvy vám pomůže pochopit metodu. Pokud vás zajímají techniky malby, pak se v tomto článku dočtete o tom, jak kreslit. Jak nakreslit bouřku olejovými barvami, video lekce malby, krok za krokem. Lekce jsou velmi jednoduché a bude velmi snadné kreslit podzim. Jak nakreslit strom barvami po etapách? Jak kreslit. Jak nakreslit podzimní strom akvarelové barvy. Jak nakreslit zimní krajinu s kvašem krok za krokem. Video jak nakreslit obrázek. Pro ten současný stačí nakreslit tři malé. Na konci práce namalujte ptáčky barvami. Nezapomeňte nakreslit malé kulaté oči. Videonávod, jak nakreslit LIDSKOU TVÁŘ tužkou. Všechny objekty jsou zobrazeny v tlumených barvách, aby nakreslily déšť - není to snadný úkol. Jak se kreslí naše dítko ve 2 letech, co a čím miminko kreslí.Ostatně kreslit sluníčko není vůbec těžké. Nyní musíte namalovat pozadí. Tohle je vítr srážející listí, Hladce mávejme - to jsou ptáci létající, Kresby květin pastelkami ve fázích pro začátečníky Jak kreslit. Sbírka obrázků, jak nakreslit step. Jak nakreslit obrázek barvami 1 Zkusme dnes kreslit slunéčko sedmitečné na větev a kapku vody. Podívejte se na lekci Jak nakreslit strom a vítr. 12 akvarelových technik pro dospělé a děti Jak nakreslit strom tužkou. Pokud chcete dobře znázornit vítr, nebo barvami. Jak malovat kvaš 12 barev Jak kreslit podzimní scenérie: jednoduché techniky, Smět. Ve 2 letech umí vaše miminko kreslit prstovými barvami. Lekce kreslení pro děti ve věku 5 - 6 let ve fázích s barvami Bude mnohem jednodušší nakreslit včelu, pokud ji nakreslíte po etapách. Musí být obarvený barevnými tužkami nebo barvami. Jarní kresby s barvami, jak kreslit na nehty. Když fouká vítr, listí padá. Doporučení pro vedení kurzů kreslení s dětmi ve věku 2-3 let. Sbírka obrázků, jak nakreslit buben. Jak nakreslit obrázek barvami 1 Zkuste kreslit tužkou. Naučte se tónovat list papíru vodovými barvami. Kresby o jaře s barvami a obrázky fotbalových týmů Galina Cherepashkova Výpis z lekce kreslení Birch na podzim Municipal.

Elena Švetsová

« NAKRESLIJTE POČASÍ. HUDBA VĚTRU»

Synopse GCD ve skupině obecně vývojové orientace žáků seniorská skupina pomocí ICT.

Integrace vzdělávacích oblastí.

Poznání. Rozhovory učitelů o podzimu, proměnách přírody, prohlížení reprodukcí a ilustrací.

Sdělení. Rozhovory o náladě a pocitech, které vznikají při procházce v podzimním parku, rozhovory o stromech, opadávání listů.

Hudba. podle plánu hudební režisér . Sluch hudba P. I. Čajkovskij "roční období" (Říjen).

Fyzický vývoj. Tělesná výchova minuta "Vítr nám fouká do tváře". Psychologická gymnastika "stromy". Hra "Pokladnička".

Beletrie a ilustrační materiál. Předmět obrázky k tématu, reprodukce obrazů velkých ruských umělců. Umělecká kreativita. Výkres podzimní stromy pod vítr a déšť. Výroba kytic z podzimní listí pro maminky a babičky.

Bezpečnost. Rozhovory učitele o nebezpečnosti staré uschlé stromy

Pohled. Produktivní činnost (kreslení podzimních stromů pod vítr a déšť, výroba podzimní kytice z listí, slavnostní výzdoba sálu).

Softwarový obsah.

Ujasněte si představy o ročním období (podzim, teplota vzduchu, délka dne, špatné počasí, opad listí;

Navodit pocit lásky k rodné ruské přírodě, obdiv k její kráse;

Formovat pozitivní emoční odezvu při vnímání děl velkých ruských krajinářů;

Systematizovat a prohloubit představy dětí o podzimních proměnách přírody;

Posilujte dovednosti dětí zobrazovat stromy větrný počasí s ohnutým vrcholem, s větvemi na jedné straně přitisknutými ke kmeni a na straně druhé odchýlenými do strany;

Rozšiřte a obohaťte slovní zásobu dětí na podzim předmět: (vítr, větrný mlýn, padat listí, létat kolem, kruh, šustit, silný, vyfouknout, pronikat, větrný, bouřka);

Seznamte se s výzkumem činnosti: určit, na kterých stromech začínají rychleji žloutnout listy, jak se stromy ohýbají pod poryvy vítr jak louže vysychají vítr jak dešťové kapky dopadají na různé povrchy;

Obohaťte dětské zážitky a tvarujte hudební vkus poslechu děl P. I. Čajkovského "roční období";

Metodické metody.

Na obrazovce notebooku zvažte reprodukce obrazů velkých Rusů umělci:

Ivane Konstantinovič Ajvazovský"Duha";

Viktor Efimovič Popkov „Podzimní deště. Puškin";

Efim Efimovič Volkov "Říjen";

Igor Emmanuilovič Grabar "Neštovice";

Isaac Iljič Levitan "bouřlivý den", "Bouřka", "Podzimní den v Sokolniki";

Vasilij Dmitrijevič Polenov "zlatý podzim";

Fedor Alexandrovič Vasiliev "Bouřka";

Jurij Ivanovič Pimenov "Déšť";

Andrej Nikolajevič Schilder "Rokle";

Ilja Semenovič Ostroukhov "zlatý podzim";

Přípravné práce.

Během exkurze učitelka upozorňuje děti na přírodně krajinářský motiv nádvoří. Většina nejlepší čas na exkurzi - říjen, kdy už jsou v přírodě pozorovány známky podzimu, listy na stromech žloutnou a červenají a křoví, začíná opad listů, letí pavučina, ptáci často odlétají do teplých krajin prší a fouká vítr.

Na procházce ve školce s paní učitelkou "kouzlo" košík na sběr listí. Děti sledují opad listí, práci školníka, pomáhají mu s úklidem listí.

Protože se NOD provádí v mateřská školka tam, kde jsou použity diapozitivy a reprodukce, je materiál doplněn o zvukové stopy ptačích hlasů, lesního hluku, hudební fragmenty díla P. I. Čajkovského "roční období".

Je vhodné se starat "senzorové sondy"- onomatopoje pomocí hlukových nástrojů.

Prohlédněte si reprodukce obrazů předvádějících umělců špatné počasí, můžete nasytit motorickými momenty.

Psychologická gymnastika "stromy".

Děti stojí, nohy u sebe, ruce zvednuté.

Foukal slabý větřík (děti ohýbají a uvolňují ruce);

Listy se míchaly, šustily (děti mačkají a uvolňují prsty, vydávají zvuk "sh-sh", asistenti šustí papír);

Vítr foukal silněji (děti se naklánějí dopředu, do stran, asistenti foukají do láhve);

Fizkultminutka.

Čtení umělecká díla na podzimní téma.

Kreslení ve třídě zraková aktivita a nezávislý umělecká činnost různá plemena stromy.

Kreslení pozadí pro obrázek stromů s různými povětrnostními podmínkami.

Materiály a vybavení.

Výzdoba sálu "podzimní les";

Reprodukce obrazů;

Zvukové nahrávky "Zvuky lesa";

Fragmenty díla P. I. Čajkovského "roční období";

přenosný počítač;

Podpora animace "Barvy podzimu" (reprodukce obrazů);

obrázky miminek "Vítr v korunách", "Vítr", "Déšť", „Vrba pod větrem» , "Spadlý strom", "Vítr", "Růže z listů";

Přehrávač;

Stojan;

Tónovaný papír se zemí, oblohou a dalšími detaily výkres kdo se může potkat v parku;

Měkké štětce č. 2, 4, kvašové barvy, kelímky na vodu, vlhčené ubrousky, palety na míchání barev;

Krajina podzimních stromů;

Podzimní listí (na podlaze, závěs);

Hlukové nástroje (lahve, ventilátor, papír, ventilátor);

mrak (ze syntetického zimního prostředku) a kovové umyvadlo;

Kostým vítr, klobouky z podzimního listí, klobouk na houbu;

Průběh události.

Pod hudba"Zvuky lesa" děti vstoupí do haly a spadnou "podzimní les".

Učitel. Kluci, vy a já jsme nepřišli jen proto hudební sál a skončil v lese. Slyšíte, jak dělá hluk? (fonogram "Hluk lesa", na obrazovce jsou reprodukce podzimní krajiny).

Jaké je roční období v tomto lese? (Podzim). A jak jste to uhodli? Řekni to ve verších.

Děti čtou poezii.

Dívky tančí tanec listů.

Učitel. Kluci, víte, že podzim má dva opravdové přátele? Hádej, kdo je první přítel.

Ačkoli bez rukou, ale někdy jsou borovice vyvráceny,

Takže se někdy vzteká.

Právě teď byl všude - chvíli a nikde.

Kdo je to? (Vítr). Ano, je to tak, děti, je to vítr. Kluci, kteří chtějí být dnes « foukané větrem» ? Tady jsi teď můj asistent - Vítr. Díváš se do všech škvír, oken, dveří, tak jsi se dnes podíval na nás.

Děti, vítr je tak jiný, ale jaký? (Například jemný a jemný vánek.

Pojďte, děti, podívejte se na obrazovku, jak umělec zobrazil jemný a jemný vánek.

Učitel. Jak jste uhodli, že vánek fouká, ale není silný? (Větve stromů se sklánějí, po obloze běží mraky).

Učitel. Ukaž nám "Vítr" jak jsi laskavý a jemný. ( "Vítr" ovívat děti a učitele). Ach, jak jsme dobří a příjemní!

Učitel. A co vítr? (silný, prudký, silný). Podívejte se na obrazovku, takhle umělec maloval silný vítr. (Na obrazovce se zobrazí obrázky s obrázkem vítr) . Ukaž nám "Vítr" jak jsi silný, zbrklý, vzteklý. Tady je jeden! ( "Vítr" fouká do láhve, vyje a dívky - "listy" ukázat jak "stromy" ohnout se pod větrem, naklonit "větve", pokles "listy").

Učitel. Jaký jiný vítr znáš? (Větrný hurikán, vítr- větrný mlýn) .

Učitel. Bouře se řítí a letí, vítr kvílí a hvízdá.

Hrozná bouře duní, vichřice trhá střechu domu.

Podívejte se na obrazovku a řekněte, co takový zlý hurikán udělal. (Pokácel stromy, strhl střechy domů, způsobil bouři na moři).

"Vítr" zapne ventilátor, zvuková stopa větrovky -"listy" shodit listí, ohnout se k zemi. Na obrazovce jsou obrázky zobrazující bouři a následky hurikánu. vítr.

Učitel. Tak jsme potkali prvního přítele podzimu. A teď hádejte, kdo je druhým přítelem podzimu?

Smočte pole, smočte louku! Mokrá dům a všechno kolem!

Je vůdcem mraků a mraků! Kdo je to? Samozřejmě, DÉŠŤ!

Přesně tak, děti, prší. Pojďme o něm zpívat píseň.

Děti zpívají písničku o dešti.

Učitel. A teď si, děti, sedneme trochu na kraj lesa!

Učitel vyzve děti, aby se posadily na barevné polštářky na zem, sám se posadil a vypráví dětem příběh o okraji lesa.

(Fonogram je zapnutý "Zvuky lesa").

Učitel. Na kraji lesa bydlelo – tam byl okraj. Zahřál ji teplé slunce, pršelo, takže strom, krásný a štíhlý, vyrostl na okraji velmi rychle. V zimě strom spal, nabíral sílu pro jarní kvetení, v létě byl zelený a zelený a na podzim se jeho listy zbarvily do žluta, oranžova, červena. Pod stromem vyrostl hřib, baculatý, v klobouku. A jednou se na kraji objevil ježek a šustil ježkem na trávě (učitel šustí papírem). Viděl jsem ježčí houbu a rozhodl jsem se snídat s houbou. Prostě k němu přistoupil a - najednou! - vše se změnilo!

(Fonogram je zapnutý "Zvuky vítr» ).

Vítr zafoukal, listí zašustilo, strom se ohnul, listí začalo padat, hladový ježek se odkutálel!

To je příběh, děti.

Učitel. Pojďme oživit tento obrázek, ano? Kdo chce být stromem? Ježek? Houba? Dobře a "Vítr" už máme. Pojďme tedy začít!

Učitel opakuje příběh znovu a děti "oživit" jeho příběh.


Učitel. Stůj, vítr! Nebuď hlučný! (Scéna se zastaví, učitel poděkuje svým asistentům a vyzve děti, aby se posadily "okraj lesa").

Učitel. Děti, pojďme nakreslit vítr! Ale jak to udělat, protože vítr není vidět

Učitel. Ukazuje se, že umělci umí kreslit vítr, ale ne vítr samotný, ale to, co vítr dělá položky: mává vlasy, třese stromy, žene listí, mraky, shazuje stromy, způsobuje bouři na moři.

Učitel. "Vítr", pomoz mi, foukni trochu a já tě fouknu kreslit.

Učitel přistoupí k stojanu a kreslení mraků prsty a stromy keře a dešťový kartáč.

Učitel. Pojďme děti kreslit stromy ve větru a dešti.

Učitel vyzve děti, aby se postavily a ukázaly svůj příběh gesty. (minuta tělesné výchovy).

Děti začnou kreslit. Učitel objasňuje techniky kresby. Zní to jako hudba P. I. Čajkovskij "roční období".


Učitel nabízí volitelně doplnění obrázek ježka, houba, deštník, který odletěl.

Na konci kreslení (za sucha kresby) .

Hra "Pokladnička".

Na konci lekce děti předvedou své kresby pro hosty, spojující je do jednoho plátna. Ukazuje se obraz celého parku pod vítr a déšť.


Učitel. Vážení hosté! Děti si pro vás připravily dárky - podzimní listí, abyste na naše setkání vzpomínali. (Děti dávají hostům dárky).


Učitel. Kluci, podzim je čarodějnice a nechal vám dárky na památku - růži z podzimního listí a sladkosti od veverek z podzimního lesa.



A nyní se rozloučíme s našimi hosty.

Příroda je rozmanitá v projevech svých činností. Klidně dokáže rozzářit párty pomocí pár sopek nebo uspořádat liják někde na březích Japonska. Tance jsou zajištěny díky zemětřesení o minimálně 8 míčích. Neví, jak se nudit a nebude, protože stále existuje takový fenomén, jako je vítr. Níže vám ukážu, jak nakreslit vítr a zafilozofovat nad smyslem života. Vítr je výsledkem kýchání, které má za následek náhlou změnu pohybu vzduchu, který se často trhá a láme. Boj s větrem je extrémně nebezpečný, protože nepřítel není vidět. Subjekt se často objeví v nejnutnější chvíli, udělá práci a odejde známý směr. Jelikož je vítr zcela složen ze vzduchu, nelze jej zcela vymýtit a zničit, rovná se sebevraždě.

Co jiného má na svědomí vítr;

  • Když se díváte na horory, klepe na okno;
  • Zpomaluje pohyb, kvůli kterému nestihl několikrát zachránit ten náš;
  • Nosí vaše ztracené papíry, rukavice a další životně důležité věci;
  • Byli uneseni;
  • A vodka bez piva jsou prachy fuč.

Nic zábavnějšího mě nenapadlo. Tak vám to radši ukážu. Zkuste nakreslit dívku, kterou zaskočil vítr:

Jak nakreslit vítr tužkou krok za krokem

Krok první.
Krok dva.
Krok tři.
Krok čtyři.
Podívejte se na podobné lekce kreslení.

V našem životě se téměř vše točí kolem asociací. Jakákoli událost se pamatuje jasněji a barevněji, pokud je doprovázena nějakými přírodními jevy. Představte si například svatbu nebo narozeniny venku: všichni hosté jsou shromážděni, stoly jsou prostřeny spoustou lahodných pochoutek, nádherné slunečné letní počasí. Tohle je dokonalý obrázek.

Ale když sem přidáte hurikán, který přišel odnikud, nebo jen bouřlivý vítr se silným deštěm, pak takový příběh nikdy nevymažete z paměti: chytří hosté, promočení na kůži, jídlo zkažené živly a velké kapky deště stékající ze zeleného listí stromů na mokrý, dobře upravený trávník. A na závěr všeho - duha, jasná a neobvykle krásná.

Každý, kdo se této akce náhodou zúčastnil, si na ni bude neustále vzpomínat, když podpadne liják nebo vidět krásnou duhu. Tento jev se nazývá asociativní paměť. A jak může umělec zobrazit živel, jak nakreslit vítr nebo hurikán? Máte-li opravdu zájem, pak zůstaňte s námi a nezapomínejte na spolek – do budoucna se vám bude hodit.

Před zahájením práce

Jak víte, kreslení je tvůrčí proces který bez inspirace a touhy nebude schopen přinést potěšení a plánovaný výsledek. Proto, pokud chcete, aby kresba dopadla na úrovni, navíc list na šířku, guma a tužka, zásobte se více dobrá nálada a zavolejte Lady Muse jako svou asistentku.

Když je vše připraveno, můžete začít. Jak tedy nakreslit vítr přírodní jev nehmotný? Jak znázornit na obrázku to, co není vidět?

Abychom na tuto otázku mohli odpovědět, potřebujeme asociativní paměti. Ve větrném počasí dochází k některým jevům, které dokáže snadno pojmenovat i dítě: stromy a keře se ohýbají, vyprané prádlo visí do sucha, různé nečistoty a listí se zvedají ze země, vítr čechrá vlasy člověku, vlny zuří na moři nebo jiné těla z vody. Proto každý obrázek, který vás napadne znázornit, ať už je to krajina nebo portrét, může snadno získat spontánnost. tento případ v podobě větru.

Nakreslete do portrétu vítr

Jednou z možností, jak nakreslit vítr do kresby, bude jeho obrázek na portrétu. Všechno je zde docela jednoduché. Aby bylo možné přenést prvek na obrázek, stačí správně nakreslit vlasy. Jsou-li dlouhé, měly by být zobrazeny tak, jako by byly skutečně čechrány větrem, totiž náhodně. Pokud vaše kresba zobrazuje osobu v plná výška, kromě vlasů používejte správnou kresbu oblečení a doplňků. Například šátek nebo pláštěnka vlající ve větru. Díky tomuto pohybu každý, kdo se na obrázek podívá, pochopí, že to byl vítr, který na něm chtěl ztvárnit.

Začněme kreslit: znázorněte vítr v krajině

Zvažte na příkladu krajiny, jak nakreslit vítr, krok za krokem, krok za krokem. Pokud je vaší představou lehký průvan, pak bude stačit mírně naklonit všechny koruny stromů jedním směrem. K tomu můžete přidat i zeleň, která bude také usilovat ve směru větru. Pokud je vše provedeno správně, obrázek se změní a výsledkem bude vzhled lehkého vánku, který mírně táhne stromy. Takto umělci zobrazují nehmotné.

Dalším způsobem, který dnes budeme analyzovat, je nakreslit vítr v zimní krajině. Takový vzor je komplikován skutečností, že na něm nejsou žádné listy. Vzpomeňte si na starou karikaturu" Sněhová královna Takže tam byl vítr znázorněn ve formě trychtýřů, které se stáčejí do spirály. Použijeme tuto metodu.

Na hotový výkres bude stačit umístit ne více než dva větrné trychtýře umístěné ve vzdálenosti od sebe. Měly by být malé a trochu připomínat hurikánové víry. V některých případech je možné vystačit s jedním trychtýřem, ale pak by měl být nakreslen tak, aby pokrýval celý obrázek. Zkuste a vyberte si ten, který se vám nejvíce líbí.

a vítr?

Chcete-li zobrazit bouřku, musíte do výkresu přidat kapky deště, ve kterých je přítomnost větru již cítit přes nakloněné stromy. K tomu je nutné položit tahy podél šikmé čáry, nezapomenout na směr větru, a pak je trochu zastínit. Některé tahy by měly být objemnější, aby kapky získaly určitou masivnost. Tato metoda ideální pro ty, kteří se zajímají o to, jak nakreslit vítr tužkou.

Nebojte se kreslit, zkoušet a experimentovat.