Nakreslete pampelišky s dětmi: mistrovská třída krok za krokem. technika kreslení svíček

Kreslení nestandardním způsobem na téma:

"Pampeliško, pampeliška, stonek je tenký jako prst!" (shrnutí lekce).

2 juniorská skupina

Typy dětských aktivit: hra, komunikativní, vizuální, motorická, vnímání fikce.

cíle: představit pampelišku; zavést nestandardní techniku ​​kreslení (kreslení vidličkami); povzbuzovat děti, aby reflektovaly své dojmy získané z pozorování; rozvíjet smysl pro barvy; pěstovat zájem o životní prostředí; naučit vážit si a chránit přírodu; vychovávat ke schopnosti užívat si vytvořené kompozice.

Cíle pro předškolní vzdělávání: Projevuje zájem o hraní her cvičení; aktivní při vytváření individuální kompozice „Pampeliška, pampeliška, stonek je tenký, jako prst!“; účastní se rozhovoru s učitelem; podílí se na zkoumání kreseb svých soudruhů; účastní se rozhovoru o květině; se účastní didaktická hra v týmu.

Materiály a vybavení: předváděcí karty s pampeliškou, jednorázové vidličky.

Náplň organizované činnosti dětí

. Organizace času.

Vychovatel. Ahoj hoši. Teď vám dám hádanku.

Jsem chlupatý míč
bělím se na čistém poli,
A foukal vítr
Stonek zůstává.

A jaká jsem já květina? (Pampeliška).

Výborně chlapci. Uhodl jsem to.

(Učitel ukazuje kartičky s pampeliškou).

II . Hlavní část.

Vychovatel. Kluci, podívejme se na obrázek a připomeňme si, jaký druh pampelišky jsme na stránkách viděli. jakou má barvu?(Odpovědi dětí). A v co se pak jeho „žlutý“ klobouk promění?(Odpovědi dětí). A jaký klobouk můžete odfouknout?(Odpovědi dětí).

Chlapi, proč si myslíte, že pampeliška dostala takové jméno?(Odpovědi dětí). Když mu klobouk zbělá, můžeme ho sfouknout a proto se mu začalo říkat pampeliška. Trochu ho oblékáme. Věděli jste, že pampeliška je jedinečná květina: předpovídá počasí – pokud pampeliška během dne zavře žlutý klobouk, bude pršet. A tato květina je léčivá – pomáhá při odkašlávání, napomáhá rozvoji dobré chuti k jídlu. A jak je kolem krásně, když kvetou pampelišky. Jako by bylo všechno pokryto zlatem. Květiny proto není potřeba trhat, ať se líbí všem a všemu kolem.

Vychovatel. Teď si zahrajeme hru.

(Navrhuje se, aby se děti rozdělily do dvou týmů a jeden tým z různobarevných hrnečků si vybral pouze žluté hrnečky a druhý tým pouze bílé. Navlékněte je na kolíčky na prádlo a vložte do hrnečku. Poté všichni společně vyhodnotí výsledek) .

III . Výkres.

Vychovatel. Výborně chlapci. Nyní nakreslíme pampelišku.

(Učitel nabízí, že dětem nakreslí vidličkou pampelišku).

IV . Odraz.

Vychovatel. Výborně chlapci. Jaké krásné kresby všichni vytvořili. Teď si s tebou zahrajeme.

Děti se stávají v kruhu.

Jak balón na noze(stanou se jako sloupy, zavírají ruce nad hlavou);

Pampeliška na cestě(udělejte náklony doprava, doleva);

Pampeliška - bílá koule(natažené na špičkách);

Foukal jsem. A odletěl!(učitelka fouká, děti se rozprchnou)!

Hra se dvakrát opakuje. Pak všichni tleskají a křičí HURÁ! Radosti se meze nekladou!

Skupinová učitelka "Malvina"

MBDOU č. 308 z Krasnojarska A. Yu Rudakova

V této lekci jsou sledovány následující úkoly:

  • rozvíjet slovní zásobu pomocí slov: zátiší, malba, poupata, louka, vůně a srovnávací fráze;

Stažení:


Náhled:

MDOU IRMO "Markovský mateřská školka kombinovaný typ"

Shrnutí lekce

pro výtvarné umění

Téma: "Pampelišky"

učitelka Štěpánová D.N.

Programové úkoly:

  • upevnit dovednosti kreslení netradiční technikou„šťouchání tvrdým polosuchým kartáčem“;
  • představit způsob „tisku“ kreslicího prvku;
  • rozvíjet slovní zásobu slovy: zátiší, malba, poupata, louka, vůně, srovnávací obraty;
  • rozvíjet kompoziční dovednosti;
  • pěstovat lásku k přírodě a zájem o malování.

Materiál:

  1. List A5 s vyobrazením vázy
  2. Leták:
  • list A4 s vyobrazením různých váz;
  • akvarelové barvy;
  • talíř s bílým kvašem;
  • tvrdý kartáč;
  • štětec č. 4, č. 2;
  • čepice z fixy;
  • papírové ubrousky;
  • vlhké ubrousky.

Hudební doprovod:

P.I. Čajkovského "Valčík květin".

Přípravné práce:

  • dětské tónování listů pro kreslení;
  • práce v technice „šťouchání tvrdým polosuchým štětcem“;
  • zhotovení kresby vázy dětmi sítotiskem;
  • zapamatování básně "Pampeliška" od V. Stepanova (jedno dítě)

Průběh vzdělávacích aktivit:

vychovatel: Spáleno v orosené trávě

baterka zlatá

Pak vybledlé, vybledlé

A proměnil se v chmýří

(děti - pampeliška)

vychovatel: Přesně tak, pampeliška. Pampeliška je úžasná kouzelná květina. Proč si myslíš?

Děti: (promění se v chmýří a může létat daleko, kvete od konce jara do podzimu, vypadá jako slunce ... ..)

vychovatel: Ano, kluci, tato jednoduchá květina nás těší po celé léto. Sbíráme to do kytic, pleteme věnce. Víš to vůbec

velcí umělci to často zobrazovali jednoduše a velmi krásná květina. Podívejme se, jak pampelišky zobrazují umělci.

snímek 1,2,3 (diapozitivy s malbami zobrazujícími pampelišky)

Dítě čte báseň

pampeliška u silnice
Bylo to jako zlaté slunce
Ale vybledl a stal se podobným
Na nadýchaném bílém kouři.

Letíte nad teplou loukou
A nad tichou řekou.
Budu s tebou jako přítel
Dlouho mávat rukou.

V.Štěpanov

snímek 4

vychovatel: Rád bych se tomuto obrázku věnoval podrobněji. "Pampelišky" od Isaaca Levitana

Pojďme blíže a pokusme se vidět a cítit obraz tak, jak jej cítí autor.

Je to jen zátiší.

Pamatujete si, jak se obrazům říká zátiší?

Děti: (obrázky, které zobrazují květiny ve váze, zeleninu nebo ovoce)

vychovatel: Podívejme se, jak to víte!

Didaktická hra "Poznej obrázek"

(Prezentace: krajina, portrét a zátiší).

vychovatel: Obraz kterého umělce je zátiší?

(Pokud děti uhodly správně, všechny obrázky zmizí a velikost zátiší se zvětší).

vychovatel: Při procházce po louce umělec vybral pampelišky, dal je do vázy a ukázalo se, že je to velmi krásné. A to ho inspirovalo k namalování tohoto obrazu.

vychovatel: Kde umělec sbíral květiny? Jak se jim tedy říká?

Děti :( Na louce Louka.)
vychovatel: Proč si myslíte, že si umělec vybral tak šedé, ponuré pozadí?

Děti :( Ve srovnání s šedým pozadím vypadají pampelišky v bílých a žlutých čepicích světlé, teplé, vzdušné)

vychovatel: Kluci, pozor, na obrázku jsou různé pampelišky. Jaký je rozdíl?

Děti: (Poupata, rozkvetlé květiny a ty, které již vybledly s bílými čepicemi)

vychovatel: Kluci, zahrajeme si hru. (Děti stojí v kruhu)

Didaktické cvičení s míčem "Vyberte slovo"
Žlutá jako slunce.
Kulatý jako...
Měkký jako...
Bílá jako...
Nadýchaný jako...
Křehký jako...
Jaká úžasná květina!

vychovatel: Kluci, a teď vám navrhuji, abyste si představili, že tato váza s pampelišky je v našem pokoji. (Děti sedí v půlkruhu před obrazovkou)
- Co můžeme říci o váze? co je ona?

děti: (hlína, těžká)

vychovatel: Váza je těžká, z hlíny a květiny v ní působí křehce a jemně.

Kluci, je tu slunce?

Děti: Ano

vychovatel: Jak jsi uhodl?

Děti: ne na obrázku samotném.

vychovatel: Zmizel za oknem. Ještě není světlý, líný.

Přes sklo mírně průsvitné. Na vázu svítí slunce a padá z ní stín.

Kluci, v pokoji jsou květiny. Jaká je naše chuť? Pojďme to vdechnout.

Děti: (Sladké, medové, voňavé, čerstvé...)

vychovatel: Kluci, jak se cítíte, když se díváte na tyhle květiny? jakou máš náladu?

Děti: dobrý, radostný, klidný.

vychovatel: Teplo, pocit radosti, chuť prodloužit si léto. Jak se jmenuje člověk, který zobrazuje vše, co vidí na papíře?

Děti: Umělec.

vychovatel: A při pohledu na tento obrázek jsem se chtěl stát umělcem. a ty?

Pamatujete si, kdy jsme naposledy nakreslili vázu? Jak jsou prázdné...

Děti: Vložíme do ní kytice pampelišek.

vychovatel: Než se posadíte do naší kreativní dílny, doporučuji si odpočinout.

Fizminutka "Pampeliška"
Pampeliška, pampeliška!
(dřepněte si, pak se pomalu zvedněte)
Stonek je tenký, jako prst.
Je-li vítr rychlý, rychlý
(Utíkají různými směry)
Poletí na louku,
Všechno kolem bude šustit.
(Říkají "shhhhhhhhhhh")
pampeliškové tyčinky
Rozptýlit se v kulatém tanci
(Chyťte se za ruce a choďte v kruhu)
A splynout s nebem.

Ukažte, jak nakreslit pampelišku

vychovatel: Jak můžeme nakreslit pupen?

Děti: Namáčení.

vychovatel: Jak vypadá poupě? Na zavřené dlani, ukažme (ukažpoupat kresba).

– Žlutě rozkvetlá květina vypadá jako rozevřená dlaň, jako je tato.

Jak to můžeme nakreslit? Dá se kreslit tvrdým štětcem s popichem. (Ukázat kresbu kvetoucí pampelišky)

- Tak jsme se dostali k nejzajímavější chlupaté květině. To znamená, že semena pampelišky dozrála a jsou připravena letět s větrem daleko, daleko. Navrhuji, abyste tuto květinu nakreslili pomocí tisku (tisku). Viděli jste všichni, jak se pečeť dává? To je, když se předmět se vzorem ponoří do barvy a tento obrázek (kresba) se vytiskne na papír. Metodou tisku získáme bujné pampelišky. Jak vypadají padáky pampelišek?

Děti:( Na sněhové vločky, kříže.)

vychovatel: Chcete-li získat takový obrázek, musíte ponořit uzávěr do barvy a zanechat otisk (zobrazující způsob tisku květinového prvku) (zobrazující způsob tisku květinového prvku). Vypadá to? Ano, ale jeden tisk nám nestačí, potřebujeme jich vyrobit hodně. Jaký tvar má bílá čepice pampelišky?

Děti: Kulaté

vychovatel: Je to tak a uděláme otisky v kruhu. Když máme všechny květiny hotové, můžete malovat na tenké stonky a listy. Malujeme pouze špičkou štětce.

Samostatná činnost dětí

vychovatel: Nakreslete tolik barev, kolik chcete. Všechny kresby se budou lišit - někdo bude mít jedno poupě, někdo tři, někdo nakreslí spoustu načechraných pampelišek a někdo ne.

Učitel poskytuje individuální pomoc, upozorňuje na schopnost skládat kompozici.

Odraz

Zde jsou naše hotové práce! Líbilo se ti to? Co bylo nejtěžší? Co je nejjednodušší?

- Byli jste tak krásní, kouzelné pampelišky.

– Víte, jak umělci zdobí své obrazy před výstavou? (V rámečcích). Navrhuji vyrobit rámečky odpoledne a zajistit výstavu pro rodiče. Co bychom mohli potřebovat? (Protože děti jsou neustále zapojeny odlišné typy kreativitu, nabízejí: pruhy na quilling, pruhy barevné vlnité lepenky, bičíky z plastelíny).


Z praxe v 1 juniorská skupina během letního období.

Netradiční technika kreslení na pomoc učiteli (in tento případ, zůstali jsme ve skupině kvůli dešti) Obyčejná houbička na nádobí nám může pomoci vytvořit originální a úžasné obrázky. Kreslení barvami s houbou je skvělým východiskem pro ty děti, které ještě neumějí zručně držet štětec v ruce a ne všechny děti si rády špiní ruce barvou. Naučit se malovat houbou je snadné: položte na paletu požadované množství barvy rozdílné barvy a zkuste přetřít velkou houbou obrysová kresba. Ukažte svému dítěti, jak se maluje houbičkou na papír.: trhavý dotek nebo zametací šmouha.

Netradiční technika kreslení"pampelišky"

Cílová:

Učit děti kreslit houbičkou na šablonu Pampeliška

Naučte děti rozlišovat barvy, správně je pojmenovávat

Formovat správné držení těla u dětí při kreslení

Obohatit umělecký zážitek děti

Rozvíjet jemné motorické dovednosti prsty

Vzbudit v dětech zájem o kreslení, pozitivní emoční odezvu, přesnost v dělání

Úvod

Q: - Kluci, podívejte se z okna - prší (upozorňuje děti na záhon na hřišti).

Chlapi, podívejte se co žluté květy rostou na záhonu. Jak vypadají? - (Výpovědi dětí). Učitel to shrnuje - tyto květiny jsou žluté jako slunce.

Čtení básně E. Serové "Pampeliška"

nosí pampelišku

Žluté letní šaty

Vyrůst, oblékej se

V bílých šatech

Fizkultminutka. Učitel ukáže pohyby v textu a vyzve děti, aby je zopakovaly.

Nosí pampelišku (přikrčí se)

Žlutý sarafan (ruce nad hlavou v podobě kruhu-slunce)

Vyrůst, obleč se (pomalu se zvedni, ruce do stran)

V bílých šatech (jaro)

V: Kluci, sluníčko nám hřeje, hřeje svými paprsky. Ohřívá stromy, keře, ptáky, zvířata i nás. Ale teď je pryč. A kde to je? Kde ses schoval? - Odpovědi dětí. Učitel shrnuje - slunce se schovalo za mrak.

V: A aby nám bez slunce nebylo smutno, chci tě naučit kreslit květy pampelišek. Budeš se mnou kreslit? - Odpovědi dětí. Učitel vyzve děti, aby se posadily k kreslícím stolům, opraví jejich držení těla.

Hlavní část

Na stojanu - předmětový obrázek s obrázkem pampelišky (učitelka upozorňuje děti). Každé dítě má na stolech houbičku, šablonu a paletku s barvou (učitelka na houbičku děti upozorní a vysvětlí, čím přesně budou děti kreslit).

Q: - Kluci, podívejte, vaše pampelišky jsou úplně bílé (učitel si dává pozor na vzory).

Podívej se na obrázek. Jakou barvu mají stonky a listy pampelišky? - Odpovědi dětí. Učitel vysvětlí, jak natřít stonek a listy na šablonu houbičkou.

Podívej se na obrázek. Jakou barvu má pampeliškový klobouk? - Odpovědi dětí.

Učitel vymění barvu a houbičky, vysvětlí, jak vybarvit čepici na šabloně.

Učitel pomáhá dětem podle potřeby.

Závěrečná část

Q: - Takže máme pampelišky. Kluci, co jsme to udělali? - Odpovědi dětí.

Bavilo vás malování houbičkou? - Odpovědi dětí.

Paní učitelka děti pochválí a společně s dětmi kresby na výstavě rozvěsí.

Q: Kluci, trochu jsme si ušpinili ruce. Co dělat? - Odpovědi dětí. Učitel to shrnuje - musíte si umýt ruce.

Cílová: Naučte se kreslit vatovými tyčinkami.

úkoly: Naučte se zprostředkovat obraz květiny, její strukturu a tvar pomocí vatových tyčinek. Upevnit znalosti o barvách (zelená, žlutá, červená, modrá) a geometrických tvarech (kruh, čtverec, trojúhelník). Vychovat opatrný postoj k přírodě.

Materiál: albové listy, žlutý a zelený kvaš, kresba pampelišky, ubrousky, vatové tyčinky, omalovánky, kouzelná krabička, včelí hračka, barevné papírové květiny, vícebarevné geometrické obrazce.

Přípravné práce: při pohledu na trávu a květiny na procházku.

Postup lekce

1. Org. moment.

Všechny děti se sešly v kruhu
Jsem tvůj přítel a ty jsi můj přítel.
Držte se pevně za ruce
A usmívejte se na sebe.

Pojďme se všichni usmívat a sdílet dobrá nálada mezi sebou a s našimi hosty.

2. Hra "Sbírejte květiny podle barev."

Kluci, jaké je roční období?

A na naší mýtině kvetly barevné květiny. Na stole mám geometrické tvary. Co je to za postavu?

- červený kruh, modrý trojúhelník, žlutý čtverec.

- Správně, dobře!

- Vezměte si vždy jednu květinu a položte modré květiny na stůl tam, kde leží modrý trojúhelník, červené květiny tam, kde leží červený kruh, žluté květiny na stůl, kde leží žlutý čtverec. Kontrolujeme.

- Kluci, kolik květin jsme nasbírali?

3. Na jaře se celá příroda probouzí z dlouhého spánku.

Které květiny kvetou jako první?

- Sněženky, podběl, pampelišky. Pampeliška je léčivá rostlina, léčivá a velmi užitečná. Její listy bohaté na vitamíny se dají použít do salátů, z květů pampelišky se dá vyrobit marmeláda. Pampeliška kvete od časného jara do pozdní podzim, téměř za všech podmínek. Před deštěm a večer se zavírá, za sucha otevírá. Pampeliška není vždy žlutá, postupem času její květy zbělají jako nadýchané kuličky. Můžete na ně foukat a budou létat jako malé padáky.

Podívej, jaká krásná pampeliška. Jak je tato květina podobná slunci?

D: Stejný kulatý a žlutý.

Q: Co má pampeliška?

- stonek, listy, květ.

4. Slyšte někoho bzučet. Kdo je to?

okřídlený fashionista,
pruhované šaty,
I malý vzrůst
kousnout - bude zle!

D: včela.

B: Ahoj včelko! Jak se jmenuješ?

Včelka zjistila, že se v naší skupině objevila pampeliška. Probudila se brzy a květiny ještě nikde nerozkvetly. Včela tak strašně chce ochutnat nektar. Tak přišla k nám.

Otázka: Včela potřebuje nasbírat hodně květního nektaru. Kde to můžeme získat?

D: Kresli.

5. Tělesná výchova.

Před zahájením práce si s vámi pohrajeme.

UMK. Disk č. 1, snímek č. 13 „Kaida beznen kullarybyz?“.

6. Posaďte se ke stolu.

Dnes budeme kreslit vatovými tyčinkami. Uchovávejte vatový tampon pravá ruka, tři prsty. Podívejte se, jak kreslíte. Pojďme vytočit bavlněný tampon zelená barva a nakreslete rovnou čáru. Toto je náš květinový stonek a abychom nakreslili list, budeme také kreslit krátká čára. Stonek a listy jsou nakresleny, nyní nakreslíme květinu. Za tímto účelem sbíráme žlutou barvu na jiném vatovém tamponu a na list položíme jasnou barvu. žlutá tečka, a pak je kolem něj mnoho teček v kroužku (výklad doprovází příkladné zobrazení).

Květina se tedy ukázala jako žlutá, načechraná.

Podívejte, v naší skupině vyrostla další pampeliška. A teď si pampelišky kreslíš sám. Popadněte hůlky a začněte kreslit.

7. DĚTI KRESLÍ.

Otázka: Jaké nádherné květiny se ukázaly. V naší skupině máme zlatou louku. Včely na něj budou sedět a pít sladký nektar!

8. Reflexe.

Výborně chlapci. Chcete se proměnit v květiny?

Cvičení "Květina".

Říká květině, květino: seber svůj list.
Vyjděte na cestu a dupněte nohou.
Ano, zakroutit hlavou, setkat se ráno se sluncem.
Mírně nakloňte stonek, zde je poplatek za květinu.
A teď se omyj rosou, odpočívej a uklidni se.
Konečně jsou všichni připraveni setkat se s dnem v celé jeho kráse.

9. Kluci, co jsme dnes nakreslili?

- pampelišky.

Včelka Maja pro vás připravila dárky k vybarvování včel.

Všichni kluci udělali maximum, včelka Mája má velkou radost.

Master - kurz kreslení pro děti 4-6 let "Pampeliška"


Ostanina Victoria Alexandrovna, učitelka MDOU DS KV "Rainbow" SP "Silver Hoof"
Cílová: Kresba netradiční technikou.
úkoly:- seznámit se s netradiční technikou kreslení - metoda "poke";
- rozvíjet tvůrčí schopnosti;
- naučit se dávat pozor při práci s kvašem.
Účel: Tato mistrovská třída bude užitečná pro pedagogy, učitele Další vzdělávání, učitelé základní škola. Mohou také použít kreativní lidé a rodiče, kteří jsou se svými dětmi samostatně výdělečně činní.
Popis: Mistrovská třída umožňuje samostatně nakreslit květinu - pampelišku. Nevyžaduje speciální umělecké dovednosti. Detailní popis A fotografie krok za krokem aby byl proces kreslení snadný a produktivní.
Materiály: List A4, kvaš, sklenice na vodu, bavlněný ubrousek, štětec č. 5 štětiny, štětce č. 3, č. 5 (koza, veverka).

Pokrok:
Léto! Léto! Kolem léta!
Tolik zářivých barev, voňavých bylinek a barevných květin. Krása uralské přírody je prostě fascinující!
modré chrpy,


slunečná krása pampelišek,


jemná bělost kopretin!!!


Kolik voňavých bylinek, praskající kobylky a hučící vážky...

Dnes budeme kreslit... A co nakreslíme, to nám prozradí hádanka!
"V dětství, se žlutou hlavou,
V mládí úplně šedovlasý,
Ale staré se nestane,
Chmýří bílé letí pryč! (E. Teluškina)
Samozřejmě je to pampeliška!

Tady je fešák!


Pampeliška je nám známá s malým sluncem a bílým chmýřím.


A když na něj fouknete, rozbije se.


A jeho semena se rozptýlí daleko kolem.

Ty a já nakreslíme takovou pampelišku:


Nebo možná ne tak docela, přidejte bílé pampelišky!

Pro práci, kterou potřebujeme bílý list papíru, kvaš, tři štětce: obyčejné veverčí štětce č. 3 a č. 6 a tvrdé štětiny č. 5, sklenici vody a látkový ubrousek.

Stonek a listy nakreslíme obvyklým, pro nás známým způsobem. Květiny jsou ale netradiční způsob - metoda"strčit". Tato metoda se používá ke kreslení chlupatých zvířat, květin, obrázků sněhu, ohňostrojů. Neobvyklý je v tom, že štětec byste před začátkem kreslení neměli namáčet do vody, jde o suchý způsob kreslení. Do kvaše ihned namáčíme suchý štětec, je nejvhodnější, ale je třeba pamatovat na to, že kvaš by měl být hustý a nevyschlý. Do kvaše namáčejte pouze špičku štětce. Štětec držíme přísně svisle, kresbu aplikujeme přiložením štětce na list, jako by do něj „strkal“. Odtud název – metoda „poke“. První „šťouchání“ děláme na další list tak, aby následné „šťouchání“ mělo jednotnou barvu. Místo určené pro květinu by mělo být vyplněno rovnoměrně, umístit „šťouchy“ blízko sebe, snažit se nezanechávat mezery a nepřekrývat se. A ještě malé tajemství: konec štětce je potřeba trochu zaříznout, aby byl plochý, ne zaoblený a ne ostrý, ale rovný. Pak bude „šťouchání“ nadýchanější. Navrhuji vyzkoušet další list, udělat pár šťouchnutí, vyplnit imaginární formulář.
Zkusil jsi? Tak do toho! Směrem ke kreativitě!

Pokrok:

1. Uděláme pozadí. Potřebujeme štětec číslo 5, modrý kvaš, vodu. Plech namočte štětcem vodou, rovnoměrně naneste barvu. Snažíme se nechat okraj listu bílý ze všech stran - to bude rám.

Nechte plech uschnout. Pozadí je připraveno.
2. List uspořádáme svisle. Štětec číslo 3 nakreslit stonky.


3. Nyní listy. Nejprve nakreslete obrys.


Nyní jej vyplníme barvou.


4. Nyní budeme kreslit žlutá pampeliška. Potřebujeme štětec se štětinami a žlutý kvaš. Nezapomeňte na vlastnosti metody "poke" a začněte kreslit květinu. Pamatujte, že kartáč ve vztahu k listu je umístěn přísně svisle! A tykat, šťouchat, šťourat!


Tady je naše živé slunce!


5. Bílým kvašem nakreslete nadýchanou pampelišku.


A další chmýří.


Listy ozdobíme tenkým štětcem po obrysu.
Práce je připravena!



Můžete nakreslit další varianty pampelišky.



Takhle spolu vypadají.


Zde je pole pampelišek.


Moje děti si okamžitě všimly těchto děl na zdi ve skupině a chtěly také kreslit!
Chci se vám představit nejlepší práce! Provedla ji Jekatěrina Ermaková. Je jí teprve pět let, ale svou práci zvládla úplně sama!
Tady je její pampeliška!!!


Ve skupině jsme navrhli mini výstavu!